Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Łukasz Grajewski

[Festiwal] Wybieram Wschód!, 21-22.04.2012, Poznań

Nie wiesz jaką opcję wybrać na weekend? Miłośnicy Wschodu już wiedzą! W ciągu dwóch dni będziesz miał jedyną okazję wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu. Czeka na Ciebie seria wykładów poświęconych państwom Partnerstwa Wschodniego, spotkanie z artystką Ksenią Kaniewską oraz koncert dwóch zespołów o ukraińskim rodowodzie: Dagadana i Brunettes Shoot Blondes, a także bezpłatne pokazy filmowe. Po tym weekendzie w Poznaniu przybędzie osób, które Wybierają Wschód!

„Wybieram Wschód!” to pierwszy w Poznaniu festiwal poświęcony w całości kulturze i  polityce państw Partnerstwa Wschodniego. Jest częścią ogólnoeuropejskiej inicjatywy Eastern Partnership Project realizowanej przez AEGEE-Europe. Odbędzie się w dniach 21-22 kwietnia 2012 r.

Na uczestników wydarzenia czeka bogaty program, na który składają się różnorodne warsztaty, spotkania z ekspertami w dziedzinie wschodoznawstwa, pokazy filmów oraz dwa wyjątkowe koncerty. To dzięki nim, osoby zainteresowane dowiedzą się jakie możliwości oferowane są w ramach tej europejskiej inicjatywy oraz poznają bliżej kulturę, tradycje, sytuację gospodarczą, polityczną i społeczną państw objętych programem Partnerstwa Wschodniego.

Spragnieni wschodniej kultury mogą poczuć jej powiew już na kilka dni przed oficjalnym otwarciem Festiwalu! 17 kwietnia w Kinie Fundacji ARS odbędzie się pokaz filmów ostatniej dekady poruszających tematykę kultury i sytuacji społeczno-gospodarczej państw Partnerstwa Wschodniego, który będzie swoistym wprowadzeniem do całego wydarzenia.

Natomiast w ciągu dwóch dni Festiwalu przeprowadzony zostanie pięcioczęściowy panel dyskusyjny poruszający różnorodną tematykę: znaczenie Partnerstwa Wschodniego dla Polski i pozostałych państw członkowskich, Mołdawia w kontekście perspektyw integracji z Unią Europejską, aktualna sytuacja społeczno-polityczna na Białorusi oraz miejsce Partnerstwa w dyskursie społecznym, konflikt Armenia-Azerbejdżan, a także pomoc rozwojowa i wolontariat (Case: Gruzja). Spotkania odbędą się w Passja Cafe & Restaurant, a poprowadzą je znani goście zarówno z Polski, jaki i zagranicy. Ponadto, pierwszego dnia Festiwalu w Kluboksięgarnii Głośna odbędzie się spotkanie z Ksenią Kaniewską, artystką, filolog, autorką projektu „…i obudziłem się w Europie”. Drugiego dnia zaplanowany jest koncert dwóch zespołów: ukraińskiego Brunettes Shoot Blondes oraz polsko-ukraińskiej grupy Dagadana.

Organizatorem festiwalu jest Europejskie Forum Studentów AEGEE-Poznań.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na warsztatach prosimy o zapisywanie się za pomocą aplikacji dostępnej na stronie internetowej Festiwalu oraz na fanpage’u FB.

 

Dołącz do nas na facebooku:

https://www.facebook.com/WybieramWschod

I odwiedź naszą stronę:

http://www.wybieramwschod.aegee.poznan.pl/

 

Koncerty w ramach Festiwalu Wybieram Wschód!

Już 22 kwietnia zapraszamy na koncert do klubu Fabrika, gdzie wystąpi dla was polsko-ukraińskie trio Dagadana. Support zapewni publiczności młody, reprezentujący ukraińską scenę muzyczną,  zespół Brunettes Shoot Blondes. Koncert będzie ukoronowaniem ostatniego dnia Festiwalu „Wybieram Wschód!”, organizowanego przez Europejskie Forum Studentów AEGEE-Poznań.

Dagadana (ДагаДана) to dobrze znany na poznańskiej scenie muzycznej zespół, który tworzą Daga Gregorowicz (Poznań), Dana Vynnytska (Lwów) i Mikołaj Pospieszalski (Częstochowa), przeplatający w swoich utworach jazz, folk i elektronikę. Ten wspaniały, międzynarodowy projekt powinien przypaść do gustu każdemu słuchaczowi, który docenia dorobek muzyki folkowej w połączeniu z nowoczesnymi, innowacyjnymi technikami. Ponadto, każdy koncert tego zespołu cieszy się ogromnym powodzeniem wśród osób otwartych na ludowe inspiracje i posiadających słowiańską duszę. Warto przyjść, posłuchać i poczuć energię, jaką przekazują członkowie zespołu poprzez niepowtarzalne wokale połączone z magicznymi dźwiękami kontrabasu oraz skrzypiec.

Z kolei Brunettes Shoot Blondes to pochodzący z Ukrainy zespół grający muzykę z pogranicza Indie, elektro i pop, należący do „nowej, niezależnej, ukraińskiej sceny muzycznej”. Stosunkowo młody zespół, który powstał na początku 2010 roku, obecnie cieszy się ogromną popularnością nie tylko na Ukrainie, ale także w Rosji i Europie Zachodniej. W świecie niezależnej sceny muzycznej znani są jako prekursorzy nurtu „new romantic”. Inspiracje czerpią ze współczesnych brytyjskich bandów oraz z amerykańskiej muzyki popularnej.

 

Termin: 22 kwietnia

Start: 19.30

Miejsce: Klub Fabrika, ul. Mokra 5

Bilety: 15 zł w przedsprzedaży, 20zł w dniu koncertu

Bilety do nabycia w Klubie Fabrika oraz w biurze AEGEE-Poznań (al. Niepodległości 10/B/010 )

Facebook Comments
Łukasz Grajewski

Socjolog, absolwent Studium Europy Wschodniej UW. Pracował w administracji publicznej, aktywny w trzecim sektorze (Fundacja Wspólna Europa, Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Inicjatywa Wolna Białoruś). Autor licznych publikacji o Europie Wschodniej w polskich mediach.

Kontakt: l.grajewski@eastbook.eu

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY