Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Konkurs na esej: „Społeczeństwo obywatelskie w oczach młodzieży” [18.02.2013]

Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego we współpracy z wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego Jackiem Protasiewiczem oraz Fundacją Konrada Adenauera w Polsce ogłaszają ogólnopolski konkurs na esej pod hasłem: „Społeczeństwo obywatelskie w oczach młodzieży”. Konkurs ma za zadanie promowanie idei społeczeństwa obywatelskiego, krzewienie postaw obywatelskich, zwiększenie poziomu partycypacji społeczno-obywatelskiej młodzieży oraz uwrażliwienie jej na problematykę praw człowieka.

Celem konkursu „Społeczeństwo obywatelskie w oczach młodzieży” jest wyłonienie laureatów, którzy wykażą się wiedzą z zakresu tematyki konkursu i przygotują najlepsze prace pisemne na jeden z trzech poniższych tematów:
  • „Społeczeństwo obywatelskie w Polsce: wczoraj, dziś i jutro. Jak jest, a jak być powinno?”
  • „Jestem cząstką społeczeństwa obywatelskiego – moje prawa i obowiązki.”
  • „Przejawy społeczeństwa obywatelskiego w Polsce i za granicą. Które z nich uważasz za najważniejsze i dlaczego?”

W obu grupach wiekowych (studenci uczelni wyższych publicznych i niepublicznych wszystkich kierunków oraz uczniowie publicznych i niepublicznych szkół ponadgimnazjalnych) trzech uczestników z najwyższą ilością punktów otrzyma następujące nagrody:

  1. miejsce: 3-dniowa wizyta studyjna w Parlamencie Europejskim w Brukseli oraz bilet autokarowy w obie strony dla 2 osób do/z Paryża.
  2. miejsce: 3-dniowa wizyta studyjna w Parlamencie Europejskim w Brukseli oraz bilet autokarowy w obie strony dla 2 osób do/z Wilna.
  3. miejsce: 3-dniowa wizyta studyjna w Parlamencie Europejskim w Brukseli oraz bilet autokarowy w obie strony dla 2 osób do/z Berlina.

Dodatkowo, fragmenty lub całe prace laureatów konkursu zostaną opublikowane na portalungo.pl. Ponadto, wszyscy laureaci otrzymają zaproszenie do Warszawy na jednodniową wizytę studyjną w Parlamencie oraz uroczyste spotkanie z wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego Jackiem Protasiewiczem i zaproszonymi gośćmi specjalnymi podczas którego wręczone zostaną nagrody, a także pamiątkowe dyplomy. Przewidziane są także nagrody rzeczowe. Przyjazd laureatów na uroczystość pokrywa Partner konkursu.

Zgłoszenia należy przesyłać do 18 lutego 2013.

„Polub” fanpage’a MISO: www.facebook.com/MiedzynarodowyInstytutSpoleczenstwaObywatelskiego

Odwiedź: www.miso.org.pl

Regulamin konkursu „Społeczeństwo obywatelskie w oczach młodzieży”

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY