Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Info Eastbook.eu

Trolle, fejki i inne narzędzia kremlowskiej propagandy

Czy w Polsce działają portale opłacane przez Kreml? Czy na Białorusi wszystkie kanały telewizyjne są prorosyjskie? W jaki sposób rosyjscy dziennikarze przedstawiają konflikt na wschodniej Ukrainie?

Eastbook zaprasza do udziału w wyjątkowej debacie na temat medialnej propagandy i dezinformacji z udziałem ekspertów z Białorusi, Polski i Ukrainy.

Prelegenci:

Witold Jurasz (Polska) – analityk i publicysta. Prezes Ośrodka Analiz Strategicznych. Prowadzący program Prawy do Lewego w Polsat News 2. Były pracownik Zakładu Inwestycji NATO. W latach 2005–2012 dyplomata w Rosji oraz charge d’affaires RP na Białorusi.

Olena Vorobyova (Ukraina) – dziennikarka śledcza i reporterka. Twórczyni dokumentów o konflikcie zbrojnym na wschodzie Ukrainy oraz współczesnych problemach ukraińskiego społeczeństwa. Obecnie stypendystka New Diplomacy Independent Journalism Fellowship for Eastern Partnership Countries w redakcji portalu Eastbook.

Aleś Zarembiuk (Białoruś) – działacz społeczny i polityk represjonowany przez reżim Aleksandra Łukaszenki, założyciel i przewodniczący Białoruskiego Domu w Warszawie.

Debatę poprowadzi Krzysztof Nieczypor, redaktor Eastbook.eu, autor licznych artykułów na temat kremlowskiej propagandy.

Miejsce i czas spotkania:

Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6 (wejście od ul. Kubusia Puchatka), Warszawa
Poniedziałek, 19 grudnia 2016 r., godz. 18:00
Wstęp wolny

Profil wydarzenia na Facebooku: klik!

Wydarzenie organizowana przy wsparciu New Diplomacy.

 

Zdjęcie główne: Top Secret, autor: Dennis Skley, źródło: Flickr
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Komentarze 1
Dodaj komentarz

  1. Jakub.J pisze:

    Ciekawy temat. Tyle, że do tej pory nie udało mi się zobaczyć ciekawej dyskusji, niezależnej. Gdy mowa o propagandzie Rosji, należy mówić także o propagandzie UE, NATO, USA, Polski, RFN, itd, itp.
    Akurat rosyjska propaganda robi dokładnie to samo co ta zachodnia, na tym zresztą polega jej siła. Gdyby Zachód nie był tak zlewaczały, zdominowany przez Liberalizm i Marksizm(szczególnie kulturowy)to Rosja nie byłaby w stanie nic zrobić. Zachód sam daje Rosji (i Chinom)argumenty. Dopóki to się nie zmieni, Rosja będzie wygrywała na froncie propagandowym.
    Ja od siebie dodam tylko to co zawsze powtarzam: Rosja=UE=NATO. Precz z nimi i ichnią propagandą