Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

O Eastbook

O portalu

Portal Eastbook.eu powstał w 2010 roku jako studencka inicjatywa mająca służyć dzieleniu się opowieściami o obszarze nazywanym Europą Wschodnią. Od początku przyświecała nam idea inspirowania międzynarodowej dyskusji o regionie oraz promowania wizji Wspólnej Europy opartej na europejskich wartościach, bez politycznych, geograficznych czy historycznych podziałów.

Podobnie jak na początku naszej przygody, także i dziś staramy się realizować nasze zadanie poprzez dostarczanie Czytelnikom wiarygodnych i rzetelnych informacji o krajach Europy Wschodniej oraz tworząc platformę dialogu dla naszych Autorów. Nie działamy komercyjnie, nie chodzi nam o ilość kliknięć, choć obecnie Eastbook to międzynarodowy portal publikujący w dwóch językach: polskim i rosyjskim. Czyta nas ok. 50 tysięcy unikalnych użytkowników miesięcznie.

Założeniem portalu jest tworzenie miejsca dla młodych dziennikarzy, publicystów, blogerów, intelektualistów i ekspertów, którzy dzięki portalowi zyskują możliwość dyskutowania i promowania swoich poglądów na naszych łamach. W ten sposób inicjujemy debatę nad przyszłością całego regionu i realizujemy misję zbliżania społeczeństw krajów Europy Wschodniej i Unii Europejskiej. O tym właśnie jest Eastbook – o małych i dużych marzeniach. I o ich realizacji.

Wydawca – Fundacja Wspólna Europa

Wydawcą portalu Eastbook.eu jest Fundacja Wspólna Europa.

Fundacja Wspólna Europa
ul. Flory 5 lok. 2
00-586 Warszawa

www.wspolna.org

E-mail: kontakt [małpa] wspolna [kropka] org