Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Paweł Purski

Unia Europejska: 12.05.2010 Katyń to zbrodnia wojenna o charakterze ludobójstwa

Parlament Europejski, Bruksela, Źródło: Wikimedia Commons

11 maja 2010 roku posłowie do PE zasiadający w Delegacji ds. Współpracy Parlamentarnej UE-Rosja przegłosowali projekt oświadczenia autorstwa Marka Migalskiego, w którym zawarte zostały słowa głębokiego żalu, w związku z katastrofą lotniczą z 10 kwietnia, w której zginął m.in. Prezydent RP Lech Kaczyński. Projekt został przyjęty zdecydowaną większością głosów: 14 głosów za; 1 głos przeciw; 2 posłów wstrzymało się od głosu.

Zdaniem Marka Migalskiego, bardzo istotnym elementem oświadczenia jest określenie mordu katyńskiego mianem „zbrodni wojennej o charakterze ludobójstwa”.

Źródło: Biuro Prasowe Delegacji Polskiej w Grupie EKR w PE

Facebook Comments
Paweł Purski

Absolwent filozofii na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Studiował na Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego na specjalizacji Rosja/Azja Centralna. Stażysta m.in. w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Był pierwszym redaktorem naczelnym Eastbooka, a następnie przez prawie cztery lata współpracował z posłem do PE Pawłem Kowalem. Obecnie Przewodniczący Rady Fundacji Wspólna Europa. Zawodowo zajmuje się komunikacją strategiczną.

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY