Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Tomasz Horbowski

Ukraina: 18.05.2010 Parlament Europejski zaakceptował pożyczkę 500 mln. euro dla Ukrainy

Podczas dzisiejszej sesji plenarnej Parlament Europejski poparł decyzję o przekazaniu Ukrainie 500 mln. euro na walkę z kryzysem gospodarczym.

Parlament Europejski źródło: Wikimedia Commons

Parlament Europejski źródło: Wikimedia Commons

Pożyczka ma formę niskoprocentowego kredytu, a 500 milionów euro to maksymalna kwota, którą Ukraina będzie mogła wykorzystać przez najbliższe 30 miesięcy. Za przyjęciem takiej decyzji głosowała znaczna większość eurodeputowanych. Unijna pożyczka jest uzupełnieniem już otrzymanej przez Kijów pomocy finansowej z Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Posłowie zwrócili uwagę, że warunki otrzymania pożyczki powinny zapewnić większą skuteczność pomocy i przejrzystość wykorzystania pieniędzy. Poprawa sytuacji finansowej Ukrainy ma być regularnie oceniana przez Komisję Europejską, a Parlament Europejski ma być informowany o tym, w jaki sposób pomoc jest wykorzystywana.

źródło: MIGnews.com.ua

Facebook Comments

Tomasz Horbowski, rocznik 1985. Absolwent Studium Europy Wschodniej na specjalizacji Europa Wschodnia/Azja Centralna i Papieskiego Wydziału Teologicznego "Bobolanum". Spędził rok w Kazachstanie na stypendium naukowym w Ałmaty. Pracuje w Centrum Informacyjnym dla Władz Lokalnych w Mołdawii. Idealista z urodzenia, przekonania i wyboru.

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY