Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Olga Zubrzycka

6-16.09.2010: Szkoła Letnia mniejszości narodowe i etniczne w EŚW

Międzynarodowa Szkoła Letnia 2010: Mniejszości narodowe
Fundacja Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych zaprasza do wzięcia udziału w dwunastej edycji Międzynarodowej Szkoły Letniej na temat mniejszości narodowych i etnicznych w Europie Środkowej i Wschodniej.
Projekt odbędzie się w dniach 6 – 16 września 2010 w Opolu i Lwowie. Udział w zajęciach jest odpłatny.

Do projektu zapraszamy wszystkich studentów oraz absolwentów w wieku 19 – 30 lat zainteresowanych kwestią mniejszościową.

Szkoła podzielona jest na dwa etapy – opolski oraz lwowski.

W trakcie trwania opolskiego etapu (6 – 11 września 2010) uczestnicy wezmą udział w wykładach oraz warsztatach prowadzonych przez wykładowców akademickich z całej Europy. Na sesji wykładowej poruszane będą kwestie mniejszościowe pod kątem historycznym, kulturowym, społecznym.

Drugi etap Szkoły Letniej (12 – 16 września 2010) odbędzie się we Lwowie, gdzie grupa weźmie udział w kolejnej sesji temat mniejszości narodowych na Ukrainie oraz w krajach Grupy Wyszehradzkiej.

Prócz części poświęconej wykładom, zarówno w Opolu, jak i we Lwowie zaplanowaliśmy bardzo bogaty program – m.in. zwiedzanie muzeów, całodniowy wyjazd do stolicy Dolnego Śląska czy zwiedzanie okolic Lwowa.

Dodatkowe informacje:
Język wykładowy – NIEMIECKI.

Data przyjmowania zgłoszeń – 30 czerwca 2010.

Opłata za udział w projekcie 200 zł.

Więcej informacji na stronie Domu Europejskiego.

Facebook Comments

Przemyślanka, absolwentka stosunków międzynarodowych w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie, obecnie kontynuuje studia na tym samym kierunku na Uniwersytecie Wrocławskim. Fanka podróży za miedzę – na Słowację i Ukrainę, oraz odkrywania uroków Polski wschodniej. Dwukrotna obserwatorka wyborów parlamentarnych na Ukrainie, uczestniczka projektów i inicjatyw międzynarodowych, a w wolnych chwilach również wolontariuszka (ostatnio w Kolegium Europy Wschodniej we Wrocławiu).

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY