Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Paweł Charkiewicz

Ukraina: 26.05.2010 Spór o wybory samorządowe na Ukrainie

źródło: flickr autor: Neeka

Źródło: flickr autor: Neeka

Prezydent Janukowycz w informacji dla mediów podaje, że wybory samorządowe powinny się odbyć w tym roku, ich opóźnienie jest łamaniem zasad konstytucji.

W tym samym czasie przewodniczący Rady Najwyższej Wołodymyr Łytwyn utrzymuje, że wybory powinny odbyć się na wiosnę przyszłego roku, a dokładnie 27 marca 2011 r.  Wiceprzewodniczący Rady Najwyższej Mykoła Tomenko z BJuT jest zdania, że wybory powinny być przełożone na jesień.

Ponadto premier „gabinetu cieni” Siergiej Sobolew poddaje pod wątpliwość prezydenckie zabiegi w obronie konstytucji, ponieważ to prezydent jest odpowiedzialny za ustalenie niekonstytucyjnego terminu wyborów samorządowych na maj. Wybory samorządowe wstępnie miały się odbyć 30 maja 2010. Ich przełożenie politycy argumentują słabą kondycją budżetu państwa.

Przewodniczący Rady Najwyższej Wołodymyr Łytwyn ma spotkać się wkrótce z prezydentem i ustalić ostateczną datę.

źródła: interfax, Ukrainska Pravda

Facebook Comments

Rodowity Podlasiak z dziada, Poleszuk z pradziada. Z wykształcenia politolog(AP) i europeista(UW). Obecnie kończy edukacje w Studium Europy Wschodniej UW. Samozwańczy spec od Ukrainy i mniejszości narodowych w Polsce. Notoryczny eksplorator Krymu. Miłośnik Azji Centralnej. Ostatnio amator Kaukazu. Zna języki polski, angielski, rosyjski i ukraiński. Redaktor e-mail p.charkiewicz {at} eastbook.eu tel. +48-510-666-006

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY