Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Paweł Charkiewicz

Ukraina: 24.06.2010 Idą zmiany we Flocie Czarnomorskiej

Minister obrony Ukrainy Mychajło Jeżel czeka na oficjalne dane Federacji Rosyjskiej w sprawie przezbrojenia Floty Czarnomorskiej.

źródło: Wikimedia Commons

źródło: Wikimedia Commons

„Mamy umowę z Rosją o stacjonowaniu Floty Czarnomorskiej. Trzeba siadać przy stole i rozmawiać” – powiedział Mychajło Jeżel, pytany o rosyjskie plany reorganizacji zasobów okrętowych na Krymie.

Rosyjskie ministerstwo obrony ustami swojego rzecznika zadeklarowało bowiem zamiar zwiększenia liczby okrętów przed 2020 rokiem o 15 nowych statków.

Anatolij Serdiukow,  rosyjski minister obrony na konferencji prasowej potwierdził,  że Flota Czarnomorska zostanie zasilona w nowe statki.

„Flota Czarnomorska otrzyma nowe statki” – zaznaczył Sierdiukow  wizytujący w  Sewastopolu na obradach podkomitetu do spraw obrony i bezpieczeństwa rosyjsko-ukraińskiej komisji międzypaństwowej.

Federacja Rosyjska 23 czerwca zapowiedziała, że Flota Czarnomorska jeszcze przed 2020 rokiem dostanie 15 nowych fregat i konwencjonalnych łodzi podwodnych.

Zgodnie z zawartymi dwustronnymi umowami o stacjonowaniu  Floty  Czarnomorskiej na Krymie, takie przezbrojenie jest możliwe tylko i wyłącznie za zgodą Ukrainy.

źródło: zahid.net, ITAR-TASS

Facebook Comments

Rodowity Podlasiak z dziada, Poleszuk z pradziada. Z wykształcenia politolog(AP) i europeista(UW). Obecnie kończy edukacje w Studium Europy Wschodniej UW. Samozwańczy spec od Ukrainy i mniejszości narodowych w Polsce. Notoryczny eksplorator Krymu. Miłośnik Azji Centralnej. Ostatnio amator Kaukazu. Zna języki polski, angielski, rosyjski i ukraiński. Redaktor e-mail p.charkiewicz {at} eastbook.eu tel. +48-510-666-006

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY