Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Paweł Charkiewicz

Ukraina: 12.07.2010 Zwolnienia u Achmetowa

Zarząd Mariupolskego Kombinatu Metalurgicznego,  zapowiedział przeprowadzenie restrukturyzacji. Oznacza to, że jeden z największych pracodawców zagłębia nad morzem Azowskim rozpocznie zwolnienia.

źródło: Wikimedia Commons

źródło: Wikimedia Commons

Dyrektor MMK, W. Bojko w wypowiedzi dla rbc.ua zdradził, plany szeroko zakrojonych zwolnień na lata 2010-2011. Podawanym powodem decyzji są malejące zamówienia ze strony branży budowlanej. Właściciel kombinatu, oligarcha  Rinat Achmietow podczas spotkania z załogą powiedział co prawda, że zwolnień nie będzie, jednak dyrektor Bojko nie widzi przyszłości zakładów bez redukcji etatów. Zwolnienia to bardzo poważny cios dla lokalnej ludności. Możliwości znalezienia pracy przez zwolnionych robotników z okolic Marioupolu są znikome.

źródła: wnp.pl , rbc.ua, ukraine-poland.com

Facebook Comments

Rodowity Podlasiak z dziada, Poleszuk z pradziada. Z wykształcenia politolog(AP) i europeista(UW). Obecnie kończy edukacje w Studium Europy Wschodniej UW. Samozwańczy spec od Ukrainy i mniejszości narodowych w Polsce. Notoryczny eksplorator Krymu. Miłośnik Azji Centralnej. Ostatnio amator Kaukazu. Zna języki polski, angielski, rosyjski i ukraiński. Redaktor e-mail p.charkiewicz {at} eastbook.eu tel. +48-510-666-006

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY