Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Polacy i Litwini: braterstwo czy konfrontacja, Seminarium 13 – 19 września 2010, Kukle na Suwalszczyźnie

Polacy i Litwini: braterstwo czy konfrontacja

Zapraszamy do wzięcia udziału w seminarium poświęconym wzajemnym stosunkom polsko – litewskim. Seminarium odbędzie się w dniach 13 – 19 września 2010 w miejscowości Kukle na Suwalszczyźnie.

Wzmożone kontakty polsko – litewskie na poziomie międzyrządowym wciąż nie przekładają się w dostatecznym stopniu na współpracę w wymiarze międzyludzkim, funkcjonującym na poziomie społeczeństw. W dużej mierze jest to wynik niewiedzy, uprzedzeń czy kształtowanych przez lata stereotypów.

Dlatego właśnie pragniemy zaprosić studentów, młodych profesjonalistów i aktywistów organizacji pozarządowych z Polski i Litwy do wymiany i konfrontacji poglądów oraz dyskusji na temat wzajemnych relacji. Dzięki nawiązaniu bezpośrednich, bliskich kontaktów osobistych, rozmowie i współpracy, możliwe będzie dokonanie nowej oceny stosunków polsko – litewskich i wyjście poza funkcjonujące dotychczas schematy.

Uczestnicy seminarium wezmą udział w debatach, spotkaniach oraz wizytach studyjnych. Kameralny charakter seminarium (10 osób z Polski i 10 z Litwy) zapewni dobrą atmosferę rozmów oraz możliwość integracji, żywej i swobodnej wymiany poglądów oraz zdobycia nowych kontaktów.

Dyskusje będą przeplatane zajęciami o charakterze nieformalnym. Uczestnicy wezmą udział w szkoleniu żeglarskim na łodziach okrągłych, grach zespołowych oraz spróbują specjałów kuchni narodowych.

Całkowity koszt uczestnictwa w seminarium to 50 euro. Kwota ta pokrywa koszty transportu, wyżywienia, zakwaterowania oraz udziału we wszystkich atrakcjach seminarium.

Językiem seminarium jest angielski.

Partnerem projektu jest portal i dwumiesięcznik Nowa Europa Wschodnia, Portal Spraw Zagranicznych a także portal Panorama Kultur.

Projekt realizowany dzięki wsparciu finansowemu Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży.

Kontakt:

Łukasz Niemiec
[email protected]

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY