Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Rosja: 12.09.2010 Forum w Jarosławiu 2010 zakończone

W dniach 9-10 września w Jarosławiu odbyło się Światowe Forum Polityczne. Tematem tegorocznego spotkania polityków i biznesmenów z Rosji i świata było „Współczesne państwo: standardy demokracji i kryteria efektywności”. Patronat nad Forum objął Prezydent Dmitrij Miedwiediew.

Źródło: Strona Forum w Jarosławiu

Niemal równolegle do krynickiego Forum Ekonomicznego (8-11.09) w Rosji, 250 km na północny – wschód od Moskwy, w Jarosławiu odbyło się Światowe Forum Polityczne. Temat spotkania nawiązywał do propagowanych przez prezydencką administrację haseł modernizacji i nosił tytuł: „Współczesne państwo: standardy demokracji i kryteria efektywności”. W Forum udział wzięło ok. 500 uczestników z 35 krajów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi: Prezydent Korei Południowej, premierzy Francji, Hiszpanii i Włoch oraz przedstawiciele rosyjskich elit i liczni specjaliści ze świata: Gleb Pawłowski, Klaus Offe, Igor Jurgens, Robert Skidelsky, Cornelius Ochmann, John Laughland, Alexander Rahr i inni.

Spotkanie na Forum zostało podzielone na 4 grupy:

1. Państwo, jako instrument modernizacji technologicznej
2. Standardy demokracji i różnorodność demokratycznych doświadczeń
3. Nowe wyzwania i koncepcje prawa międzynarodowego
4. Interdyscyplinarny panel nt. Traktatu o bezpieczeństwie europejskim.

Patronat nad imprezą objął Prezydent Dmitrij Miedwiediew. W swoim 35 minutowym wystąpieniu inaugurującym Forum wielokrotnie używał słowa demokracja i modernizacja.

„Rosja jest demokracją – młodą i niedojrzałą, niedoskonałą i niedoświadczoną, ale jest demokracją. […] Zdaję sobie sprawę z niedoborów tego systemu, prawdopodobnie lepiej niż ktokolwiek inny, choćby dlatego, że mam najwięcej informacji. […] Jesteśmy na samym początku naszej drogi, ale to droga do wolności. […] Wierzę w demokrację” […] Demokracja ma w naszym kraju szansę – powiedział prezydent.

Źródła: Itar-TassOficjalna strona Forum w Jarosławiu 2010, Oficjalna stronaPrezydenta Rosji, Ria Novosti, The Moscow Times,The Voice of Russia, Wikimapia.

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY