Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Anna Woźniak

15.10.2010 Jedna Europa, wiele kultur- Muzyczny Przegląd Stolic Europejskich / MOSKWA

15 października 2010 (piątek), godz. 17.30
ul. Kredytowa 1
00-056 Warszawa

W programie:

film:
THE MAN WHO SINGS, 100 min, reż. Peter Rippl

koncerty:
BIO TRIO (Rosja),
POPARZENI KAWĄ TRZY (Polska)

Wstęp wolny

Opis programu:

THE MAN WHO SINGS, 100 min., reż. Peter Rippl

Film przedstawiający sylwetkę Sergieja „Sznur” Sznurowa – charyzmatycznego frontmana zespołu Leningrad. „The man who sings” to dokument pełen piosenek w stylu ska o piciu, seksie, walce i zwyciężaniu, a zarazem doskonały obraz współczesnej Rosji.
Zajawka filmu

BIO TRIO

Bio TrioFolkowo-jazzowy projekt znanych moskiewskich artystów, eksplorujących tradycyjną muzykę rosyjską. Grupę tworzą Sergey Klevensky (klarnet, dudy i inne tradycyjne instrumenty dęte), Taisia Krasnopevtseva (wokal, lira korbowa), Sergey Filatov (klawisze, efekty dźwiękowe). Ich unikalny styl muzyczny łączy w sobie melodie tradycyjne, formy jazzowe oraz trzeci istotny element – improwizację. Bio Trio wprowadza najstarsze pieśni Rosji w świat współczesności. Obcowanie z ich muzyką to odświeżające, twórcze i inspirujące doświadczenie estetyczne.

POPARZENI KAWĄ TRZY

Poparzeni Kawą Trzy to zaskakująca kombinacja dziennikarzy konkurujących rozgłośni RMF FM, Radia Zet oraz telewizji TVN i zapalonych muzyków, którzy, łamiąc stereotypy, stworzyli zgrany zespół. Roman Osica, Krzysztof Zasada i Marian Hilla z RMF FM oraz – grający na perkusji – Wojciech Jagielski (TVN) wraz z gitarzystą basowym Mariuszem Gierszewskim (radio ZET), Krzysztofem Tomaszewskim (trąbka) i Jackiem Kretem (trąbka, śpiew) na scenie przeobrażają się w zapamiętałych muzyków, którzy nie boją się rozpalić do białości rozgrzanej już i tak od pierwszego utworu publiczności. Grają dynamicznie odważne autorskie kompozycje rosyjskiej grupy Leningrad z Sankt Petersburga. Poparzeni Kawą Trzy porywają także elektryzującymi coverami ukraińskiej formacji 5’nizza wraz z najbardziej znanym „Soldatem” oraz własnymi utworami, do których autorem tekstów jest m.in. Rafał Bryndal. Zespół permanentnie zaskakuje nowymi pomysłami, ostatnio coraz częściej wykonując autorskie kompozycje, ku ogólnemu zdziwieniu bezwzględnie oddanych fanów, a zwłaszcza fanek. Szok budzą też wizualizacje i filmy paradokumentalno-sensacyjne, które Poparzeni Kawą Trzy serwują podczas swoich elektryzujących występów.

Oprawa wizualna:
Radek „eRBu” Bułtowicz

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Sztuki Etnicznej Transetnika,
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.

Sponsor:
Babooshka.

Źródło: www.pme.waw.pl

Facebook Comments

Kobieta. Foto dokumentalistka. Absolwentka warszawskiej etnologii. Aktualnie studiuje fotografie prasową na UW. Zajmuje się tożsamością, stosunkami i dialogiem międzykulturowym. Z chęcią podejmuje trudny temat wykluczenia społecznego i dewiacji. Na co dzień walczy o równouprawnienie i tolerancję.

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY