Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Anna Woźniak

[KINO] 4-14.11.2010 Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”

Sputnik nad PolskąCelem Festiwalu jest zaprezentowanie jak najszerszej publiczności największych osiągnięć rosyjskiej kinematografii. Podczas Festiwalu pokazywane są zarówno dzieła mistrzów kina rosyjskiego, jak i produkcje młodego pokolenia reżyserów, a także filmy dla dzieci. Naszym zdaniem obrazy te w niczym nie ustępują filmom zachodnim, jednak mimo swej niezaprzeczalnej wartości niezwykle rzadko mają okazję gościć na polskich ekranach. Wybrane przez nas filmy prezentujemy nie tylko mieszkańcom Stolicy, nasz Festiwal ma bowiem odsłony w kinach całej Polski. „Sputnik nad Polską” to jednak nie tylko seanse filmowe, ale i szereg imprez towarzyszących – koncertów, wystaw, wykładów, debat, spotkań z twórcami filmowymi i krytykami.

Jury Konkursu Głównego 4. Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską

Andrzej Żuławskiprzewodniczący Jury
Anita Piotrowska – członek Jury
Tadeusz Sobolewski – członek Jury

Nagroda Publiczności

Głosowanie na najlepszy film festiwalowy odbywa się w dniach 4 – 13 listopada.
Przed każdym seansem filmowym biorącym udział w konkursie wolontariusze będą rozdawać kupony w kinie Kultura, w Kinie Kinoteka, na odwrocie biletu należy wpisać swojego emaila.
Wypełnienie i wrzucenie do urny biletu równać się będzie z oddaniem głosu.
Głosować można również wysyłając na adres e-mail: [email protected] wytypowany przez siebie tytuł filmu i swoje dane osobowe. Wyniki zostaną ogłoszone do 14 listopada.
Źródło Flickr, Autor: m4tik
Program

Źródło: www.sputnikfestiwal.pl

Facebook Comments

Kobieta. Foto dokumentalistka. Absolwentka warszawskiej etnologii. Aktualnie studiuje fotografie prasową na UW. Zajmuje się tożsamością, stosunkami i dialogiem międzykulturowym. Z chęcią podejmuje trudny temat wykluczenia społecznego i dewiacji. Na co dzień walczy o równouprawnienie i tolerancję.

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY