Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Anna Woźniak

27.10.2010 Rosja. 10 rys na matrioszce. Spotkanie pierwsze Marcin Wojciechowski

10 rys na matrioszce„Rosja. 10 rys na matrioszce”
cykl spotkań
g 19: 00
Klub Powiększenie
Nowy Świat 27
wstęp wolny

Fundacja Inna Przestrzeń zaprasza serdecznie na cykl spotkań „Rosja. 10 rys na matrioszce” organizowany z ramienia portalu Russia-info.
„Rosja. 10 rys na matrioszce” to cykl spotkań z ludźmi, którzy Rosję znają od podszewki. Zawodowo i prywatnie związani na stałe z tym krajem niejednokrotnie poznawali jego cierpki smak. Związek z Rosją to jak związek kobiety po przejściach i mężczyzny z przeszłością, trudny, nie dla każdego, ale ciągle fascynujący. Bo Rosja to nie tylko cepeliowa matrioszka, bliny z kawiorem i bałałajka. To walka o wolność słowa, konflikty etniczne i narodowościowe, to również pytania o współczesne znaczenie ekologii i walki z ubóstwem.
O takiej Rosji chcemy rozmawiać, pokrytej rysami, a ciągle fascynującej.

Pierwszym naszym gościem będzie Marcin Wojciechowski, wieloletni korespondent Gazet Wyborczej w Kijowie i Moskwie, znawca tematyki wschodniej. W trakcie powiększeniowej debaty pod lupę weźmiemy sytuację dziennikarzy w Rosji. Czy „wolność słowa” w ogóle w tym kraju istnieje? Jaką cenę przychodzi płacić dziennikarzom, którzy decydują się opisywać rosyjską rzeczywistość we wszystkich jej odcieniach, również tych szarych i mrocznych? Punktem wyjścia do naszej rozmowy będzie projekcja fragmentów filmów dokumentalnych poświęconych zabójstwom dziennikarzy w Rosji oraz prezentacja raportów organizacji strażniczych zajmujących się ta tematyką.
Poznaj pierwszą rysę na rosyjskiej matrioszce.

Źródło: Plan B

Facebook Comments

Kobieta. Foto dokumentalistka. Absolwentka warszawskiej etnologii. Aktualnie studiuje fotografie prasową na UW. Zajmuje się tożsamością, stosunkami i dialogiem międzykulturowym. Z chęcią podejmuje trudny temat wykluczenia społecznego i dewiacji. Na co dzień walczy o równouprawnienie i tolerancję.

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY