Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Paweł Charkiewicz

Ukraina: 29.10.2010 Wybory samorządowe tuż tuż…

Już w najbliższą niedzielę, 31 pażdziernika, przeprowadzone zostaną wybory samorządowe na Ukrainie. Ich przebieg i transparentność nadzorować będą zagraniczni obserwatorzy.

źródło: flickr, autor: blandm

źródło: flickr, autor: blandm

W okręgach kijowskim i lwowskim powstał spór o rejestracje list wyborczych „Batkiwszczyny” . Z Lwowskiej Obwodowej Komisji Wyborczej zostaną wykreślone z rejestru fałszywe listy wyborcze”Batkiwszczyny” zarejestrowane przez Ivana Denkovicha, byłego działacza partii.

„Batkiwszczyna” jednogłośnie wycofała wszystkie fałszywe listy kandydatów w regionalnych Lwów rady. Denkovich został wykluczony z „Batkiwszczyny” cztery miesiące temu.

Głośno jest także o „Batkiwszczynie” w Dniepropietrowsku, gdzie nr 1 na liście partii zajmuje ciotka Julii Tymoszenko.

Nowością na Ukrainie jest to, że raz pierwszy w historii wybory lokalne odbędą się oddzielnie od wyborów do Rady Najwyższej.

Przebieg wyborów nadzorować będą zagraniczni obserwatorzy. Z Polski grupę 60 osób wysyła Fundacja Otwarty Dialog.

źródła: pravda.com.ua, interfax.com.ua

Facebook Comments

Rodowity Podlasiak z dziada, Poleszuk z pradziada. Z wykształcenia politolog(AP) i europeista(UW). Obecnie kończy edukacje w Studium Europy Wschodniej UW. Samozwańczy spec od Ukrainy i mniejszości narodowych w Polsce. Notoryczny eksplorator Krymu. Miłośnik Azji Centralnej. Ostatnio amator Kaukazu. Zna języki polski, angielski, rosyjski i ukraiński. Redaktor e-mail p.charkiewicz {at} eastbook.eu tel. +48-510-666-006

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY