Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Rosja: 08.11.2010 Eastbook dementuje doniesienia o śmierci rosyjskiego dziennikarza

Pobity dziennikarz gazety „Żukowskije Wiesti” Anatolij Adamczuk napadnięty w nocy z niedzieli na poniedziałek w podmoskiewskim mieście Żukowskoje nie zmarł. Informacje o jego śmierci za Polską Agencją Prasową podały Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, TVN 24 i Wprost 24. Informacja ta jest nieprawdziwa. Na chwilę obecną, żaden serwis rosyjski nie doniósł o śmierci dziennikarza.

Informację o śmierci dziennikarza podało o godzinie 14:00 Polskie Radio za Polska Agencją Prasową. Błąd powtórzyły najpoczytniejsze serwisy w kraju: Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, TVN 24 i Wprost 24.

Także Eastbook dał się wprowadzić w błąd, umieszczając przez kilkanaście minut podobną informację w szybkich linkach i na swojej stronie na Facebooku. Informacja ta została niezwłocznie zdjęta po jej weryfikacji u moskiewskiego korespondenta Eastbooka. Kilkanaście minut później zmiany wprowadziły pozostałe serwisy. Z tą jednak różnicą, że nie poinformowały o wprowadzeniu odbiorców w błąd, tylko wycofały się rakiem zmieniając pospiesznie nieprawdziwą informację poprzez zmodyfikowanie zawartość swoich serwisów internetowych. Niestety, Eastbook, zdążył zrobić zdjęcia.

Do obecnego stanu przedstawienia informacji przez największych dostawców dotrzesz przez zamieszczone poniżej linki.

Źródła: Gazeta, Gazeta Wyborcza, Jandeks Nowosti, Komiersant, Radio Echo Moskwy, Ria Nowosti, Rzeczpospolita, TVN 24, Wprost 24, Żukowskije Wiesti.

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY