Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Anna Woźniak

16.01.2011 godz.19:00 [Koncert] „Usłysz Białoruś – kultura kontra dyktatura”

W programie koncertu, zainicjowanego przez Program 2 Polskiego Radia, znajdzie się poezja represjonowanego Uładzimira Niaklajewa w interpretacji Adama Ferencego i w opracowaniach muzyków białoruskich. Wydarzenie ma zwrócić uwagę opinii publicznej na kulturę Białorusi, która rzadko jest przedmiotem zainteresowania polskich mediów.

Specjalnie z tej okazji znany grafik – Andrzej Pągowski zaprojektował plakat oraz znaczek, który kupić można na stronie sklep.polskieradio.pl

Bilety-cegiełki na koncert można nabyć na stronie bilety.polskieradio.pl i w kasie Studia Koncertowego im. Witolda Lutosławskiego przy ul. Modzelewskiego 59 na godzinę przed koncertem.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów, plakatów oraz znaczków zostanie przekazany redakcji niezależnego białoruskiego tygodnika „Nasza Niwa”.

Uładzimir Niaklajew to białoruski poeta, prozaik i działacz społeczno-polityczny. Jest laureatem szeregu nagród zawodowych i państwowych za twórczość literacką. 25 lutego 2010 roku został przewodniczącym kampanii społecznej „Mów prawdę!”. W wyborach prezydenckich w 2010 roku kandydował na urząd prezydenta. W dniu wyborów został pobity do nieprzytomności, a następnie porwany ze szpitala przez nieznanych sprawców.

Zgubił swą drogę nasz kraj przy sosnach,
Przebiegł ją wspak jak czółenko na krosnach,
I wpadł ze ślepym narodem w pochodzie
Z sideł zachodu w pułapkę na wschodzie.

Uładzimir Niaklajew
Transmisja w Dwójce oraz – przekaz wideo –
16 stycznia (niedziela), godz. 19:00

Źródło: Polskie Radio Dwójka

Facebook Comments

Kobieta. Foto dokumentalistka. Absolwentka warszawskiej etnologii. Aktualnie studiuje fotografie prasową na UW. Zajmuje się tożsamością, stosunkami i dialogiem międzykulturowym. Z chęcią podejmuje trudny temat wykluczenia społecznego i dewiacji. Na co dzień walczy o równouprawnienie i tolerancję.

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY