Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Anna Woźniak

19.01.2011 [Koncert] CDQ „Viva la Białoruś!!!” Nagual & Malanka Orchestra Unplugged

W ramach obchodów Święta Jordanu – ostatniej części Noworoczno- Bożonarodzeniowych Świąt według kalendarza juliańskiego ZapraszaMY na wyjątkowy koncert Leonida Pavlionka z Białorusi – lidera zespołów Nagual i Malanki Orchestry ze specjalnym udziałem Bena Cope’a – naszego warszawskiego Anglika, klarnecisty Naguala, członka ukraińskiego Choru Hluhonimych.

Po koncercie Imigrant Afterparty – huczna muzyczna wędrówka po Paragwaju, przedmieściach Taganroga, zaułkach Leningradu i Odessy, portach Marsylii i weselach Bamako.

Leonid Pavlionok to czołowa postać mińskiej alternatywnej sceny muzycznej. Multiinstrumentalista, kompozytor, autor wielu różnorodnych projektów muzycznych. Założyciel i lider etnicznej grupy Nagual, której twórczość jest tak oryginalna, że da się ją zakwalifikować jedynie do kategorii muzycznej „nagual”. Leonid gra tu na całej gamie instrumentów perkusyjnych, bębnów pochodzących z różnych stron świata i – co najciekawsze – śpiewa w wymyślonym przez siebie nagualskim języku. Tego lata przywiózł do Warszawy swój nowy zespół – Malankę Orchestrę. To mała orkiestra, grająca muzykę zainspirowaną melodiami cygańskimi, klezmerskimi, rytmami samby i ska oraz tradycyjnymi pieśniami Leonida Utiosowa czy Siergieja „Sznura” Sznurowa. W środę Leonid Pavlionak z akompaniamentem gitary i gościnnym udziałem Benjamina Cope’a wykona najciekawsze utwory z repertuaru Naguala i Malanki. Przedstawi także swoje najnowsze solowe kompozycje. Mamy nadzieję, że dorzuci również kilka coverów Leningradu – jest w tym świetny.

Zapraszamy gorąco do CDQ. Przy okazji będzie można obejrzeć unikalną wystawę “Ulotna Historia Muzyki w Warszawie 1989 – 2009” napić się ukraińskiego piwa i być może zjeść odgrzewany barszcz po Szczedromu Weczori.

Spółdzielnia CDQ
01-066 Warszawa
ul. Burakowska 12

Źródło: CDQ

Facebook Comments

Kobieta. Foto dokumentalistka. Absolwentka warszawskiej etnologii. Aktualnie studiuje fotografie prasową na UW. Zajmuje się tożsamością, stosunkami i dialogiem międzykulturowym. Z chęcią podejmuje trudny temat wykluczenia społecznego i dewiacji. Na co dzień walczy o równouprawnienie i tolerancję.

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY