Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Rosja: Zamach terrorystyczny na moskiewskim lotnisku

Dziś, o 16:37 czasu moskiewskiego (14:37 czasu warszawskiego) doszło do zamachu terrorystycznego na moskiewskim lotnisku Domodiedowo.

Zamach na lotnisku Domodiedowo, Źródło: Wikimedia Commons

Scenariusz zamachu potwierdzają rosyjskie służby. Ostatnie komunikaty władz mówią o ponad 35 zabitych i 180 rannych.

Do zamachu doszło na oddalonym o 40 km od Moskwy najnowocześniejszym w Rosji porcie lotniczym Domodiedowo. Do ataku zamachowcy wybrali poczekalnie w sali przylotów w porze dnia, w której jest ono najsilniej zaludnione. Według doniesień rosyjskich mediów, atak został przeprowadzony przez zamachowca samobójcę asystowanego przez 3 mężczyzn. Ładunek bombowy miał siłę 7  kilogramów trotylu i był wypełniony metalowymi elementami dla wzmocnienia siły rażenia.

Błyskawicznie  zamieszczane przez naocznych świadków materiały wideo odsłaniają makabryczny widok wielu ciał.

Nikołaj Sincow – szef Narodowego Komitetu Antyterrorystycznego powiedział, „że ochrona lotniska była nieefektywna. Gdyby było inaczej, do ataku nigdy by nie doszło.”

Wybuch i śmierć ofiar zamachu terrorystycznego nie wszystkich Moskwian napełniła smutkiem. Jak podają użytkownicy Twittera, którzy cały czas dzielą się informacjami na temat wydarzenia, stało się ono okazją do szybkiego zarobku dla moskiewskich taksówkarzy, którzy natychmiast podnieśli stawki za kursy do i z lotniska.

Na głównej stronie naszego portalu uruchomiliśmy relację na żywo w oparciu o komunikaty wysyłane przez ludzi na system Twitter. Telewizyjna relacja na żywo trwa na kanale Russia Today: http://rt.com/on-air/.

Źródła: Moscow TimesRegnum.ru, Ria Novosti, Wyborcza/PAP.

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY