Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Paweł Charkiewicz

Ukraina:24.01.2011 MSZ sprawdza czy wśród ofiar zamachu nie ma Ukraińców

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy usiłuje ustalić, czy wśród ofiar wybuchu na rosyjskim lotnisku Domodiedowo nie ucierpiał żaden obywatel Ukrainy.

tablica świetlna na lotnisku Domodeidovo źródło:Unian

tablica świetlna na lotnisku Domodeidovo źródło:Unian

Trwają spekulacje nad pochodzeniem inicjatorów zamachu na rosyjskim lotnisku. Jednak w chwili obecnej najważniejszy jest los ludzi, którzy byli w budynkach lotniska podczas wybuchu. Ukraińskie MSZ obawia się, że wśród ofiar mogą znajdować się obywatele Ukrainy. Na kilka minut przed wybuchem na Domodiedowie wylądował bowiem samolot lecący z Odessy. Na miejscu obecny jest rzecznik ukraińskiego MSZ Aleksander Dikusarov.

Na chwilę obecną trwa liczenie  ofiar. Liczbę rannych rosyjskie media podają na około 150. Liczba ofiar śmiertelnych to wg agencji Unian, 35 osób. Brak jest potwierdzonych danych o narodowości ofiar wybuchu.

źródła: UNIAN, Zaxid.net, Ukraińska Pravda, BBC, TVN24

Facebook Comments

Rodowity Podlasiak z dziada, Poleszuk z pradziada. Z wykształcenia politolog(AP) i europeista(UW). Obecnie kończy edukacje w Studium Europy Wschodniej UW. Samozwańczy spec od Ukrainy i mniejszości narodowych w Polsce. Notoryczny eksplorator Krymu. Miłośnik Azji Centralnej. Ostatnio amator Kaukazu. Zna języki polski, angielski, rosyjski i ukraiński. Redaktor e-mail p.charkiewicz {at} eastbook.eu tel. +48-510-666-006

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY