Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Paweł Charkiewicz

Ukraina: 26.01.2011 Zaraźliwa choroba, czyli dlaczego Julia Tymoszenko nie mogła pojechać do Brukseli

Julia Tymoszenko nie mogła wyjechać do Brukseli, dokąd na spotkanie zaprosili ją europarlamentarzyści. Na drodze ex-premier stanęła ukraińska Prokuratura Generalna.

Julia Zwycięży , źródło: flickr, autor: Gesim Olvir

Julia Zwycięży , źródło: flickr, autor: Gesim Olvir

Urząd Prokuratora Generalnego twierdzi , iż liderce opozycyjnej partii „Batkiwszczyna” odmówiono pozwolenia na opuszczenie kraju ze względów proceduralnych.   Julia Tymoszenko ponoć  nienależycie wypełniła wniosek na Brukseli. Błąd Pani premier, zdaniem prokuratora generalnego, miał polegać na przedstawieniu zaproszenia do stolicy Belgii, bez należytej i obowiązkowej rejestracji. Przedstawiciel prokuratury dodał ponad to, że osoba wobec której toczy się śledztwo jest pod specjalną proceduralną opieką. Chodzi tu o postępowanie karne które toczy się przeciw Julii Tymoszenko. 17 stycznia wznowiono śledztwo w sprawie nadużywania władzy i malwersacji finansowych.

Sama Julia Tymoszenko skomentowała całą sprawę jako próbę wywierania na nią nacisku. Zdaniem byłej premier takie postępowanie prokuratury jest efektem „zaraźliwej choroby strachu” jaką roznosi w strukturach państwa ukraińskiego prezydent Wiktor Janukowycz.

źródła: Unian, UkraińskaPravda,EastBook.eu

Facebook Comments

Rodowity Podlasiak z dziada, Poleszuk z pradziada. Z wykształcenia politolog(AP) i europeista(UW). Obecnie kończy edukacje w Studium Europy Wschodniej UW. Samozwańczy spec od Ukrainy i mniejszości narodowych w Polsce. Notoryczny eksplorator Krymu. Miłośnik Azji Centralnej. Ostatnio amator Kaukazu. Zna języki polski, angielski, rosyjski i ukraiński. Redaktor e-mail p.charkiewicz {at} eastbook.eu tel. +48-510-666-006

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY