Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Anna Woźniak

[Koncert] Daga Dana zagrają 12.02.2011 w Cafe Kulturalna w Warszawie

DAGADANA (ДаґаДана), bo o nich mowa, jest polsko-ukraińskim trio, łączącym różne style muzyczne. Przeplatając jazz, folk i elektronikę tworzą niepowtarzalny język zespołu. Pełne humoru koncerty, pokazują, że jest to ten rodzaj muzyki, który uszczęśliwia zarówno słuchaczy, jak i twórców. Ciepłe wokalizy, przetwarzanie głosu na żywo, odważne plastikowe brzmienia, transowy kontrabas oraz wykorzystanie dziecięcych instrumentów muzycznych, to recepta DAGADANY na oczarowanie słuchacza dźwiękami, których nigdy dosyć.
Międzykulturowy projekt powinien przypaść do gustu każdemu słuchaczowi otwartemu na słowiańską duszę, szaloną z jednej, łagodną z drugiej strony. Debiutancki album „Maleńka” został doceniony przez wielu recenzentów a Polskie Radio „Trójka” udzieliła mu patronatu. Niedawno DAGADANA gościnnie wystąpiła na płycie „20 lat” zespołu Raz Dwa Trzy a obecnie kończy pracę nad kolejnym albumem, który ma się ukazać na wiosnę 2011 roku.

Zespół zdobywa coraz więcej wiernych fanów w coraz to kolejnych krajach. Jako jedyny europejski skład został zaproszony na Festiwal Ludów Pustyni w Maroko, gdzie rozgrzewał do czerwoności tysiące fanów. DAGADANA w samym 2010 roku zakrała blisko 80 koncertów. Wystąpili na takich festiwalach jak:
Flugery Lwowa, Pod Wulkanem, Za Jazz Fest, L2, Ukraińska Wiosna, Song of Songs, Fortmissia, Heineken Open’er, Olympus Jazz Nights, Kino letnie w Fabryce sztuki, Folki, Festiwal filmów kultowych, Jarmark sztuki- wiosna ludów, Poezja na murach, Festiwal Wyobraźni, Festiwal ludów pustyni (MAROKO), Przystanek Woodstock, 18 i pół godziny na dobę, Express Qulturalny, Maltańska scena muzyczna, Jazz na kanapie, Festiwal Europieskich Stolic Kultury, FORTE piano, Jazz Travel, Ethno Jazz Festival.
Tam gdzie docierają, łamią granice pomiędzy narodami, pomiędzy sceną a publiką, udowodniając, że szczerość w muzyce wprowadza niesamowitą mistyczną przygodę dziejącą się między ludźmi.

Powstanie DAGADANA to efekt znajomości muzyków, która rozpoczęła się w 2007 roku. Daga Gregorowicz (Poznań), Dana Vynnytska (Lwów) i Miko Pospieszalski (Częstochowa) to muzycy obracający się w różnych nurtach muzycznych – od klasyki po breakbeat. Poznali się przy okazji eksperymentowania z jazzem na krakowskich warsztatach „International Summer Jazz Academy”. Swoją postawą udowodniają, że odległość i granice między państwami, to żadna przeszkoda dla muzyki. Właśnie ona – muzyka – podparta przyjaźnią, przyciąga ludzi do siebie. Płyta „Maleńka” powstała w pełni profesjonalnych, najlepszych z możliwych w Polsce, warunkach. W jej nagraniu gościnnie uczestniczyło grono przyjaciół DAGADANY – osobowości z krajowej muzycznej czołówki (m.in. Tomasz Duda, Gaba Kulka, Karim Martusewicz i inni). Krążek doczekał się już wielu pozytywnych opinii; przez ludzi z branży został oceniony jako odkrywczy, łączący w niekonwencjonalny sposób style i instrumenty muzyczne. Adam Nowak, lider zespołu Raz, Dwa, Trzy tak oto określił ich twórczość: „Poszukującym własnego miejsca we wszechogarniającym natłoku dźwięków gratuluję odwagi, spokoju przestrzeni, dojrzałości, chęci poszukiwań i poczucia humoru. Młodzi, zdolni, z przyszłością, czyli – DAGADANA !!!”.

Kluczem do sukcesu Dagadany jest niesztampowość i oryginalność, chęć ciągłego poszukiwania i eksperymentowania. A przede wszystkim brak jakiegokolwiek patosu i luźne podejście do tematu muzyki ludowej.
(Onet.pl, Andrzej Sroka)

Debiutancki krążek tria Dagadana jest jak pomost zarzucony pomiędzy muzyką akademicką, folkową i elektroniczną.
(Interia.pl, Dominika Węcławek)

Obok podstawowego instrumentarium słyszymy m.in. fisharmonię, piłę, klawinet, saksofony oraz w tytułowym finale kapitalnie wykorzystany… telefon komórkowy. Czekam na drugie dagadanie.
(Newsweek Polska, Filip Łobodziński)

Magnetyczne! Bez cepelii... Bezpretensjonalne piosenki, ale nie pop. Czysta radość wspólnego muzykowania, z którego wynika więcej, niż dałaby prosta suma składników.
(Lampa, Jacek Świąder)

Publiczność proszona jest o przyniesienie na koncert zabawek - przeszkadzajek. Przy ich udziale twarzą razem z zespołem wieloosobową, radosną orkiestrę.


Wstęp: 20 pln


Plac Defilad 1
Warszawa

REZERWACJE!!! tel. 22 656 62 81

Strona Zespołu

Facebook Comments

Kobieta. Foto dokumentalistka. Absolwentka warszawskiej etnologii. Aktualnie studiuje fotografie prasową na UW. Zajmuje się tożsamością, stosunkami i dialogiem międzykulturowym. Z chęcią podejmuje trudny temat wykluczenia społecznego i dewiacji. Na co dzień walczy o równouprawnienie i tolerancję.

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY