Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Łukasz Grajewski

[Stypendia] Program Stypendialny im. Konstantego Kalinowskiego: Nabór specjalny

Program Stypendialny im. Konstantego Kalinowskiego

Program Stypendialny im. Konstantego Kalinowskiego jest największym w Europie programem pomocowym dla młodych Białorusinów nie mogących studiować na Białorusi ze względu na swoje polityczne poglądy. 19 marca 2006 r. wybory na Białorusi doprowadziły do masowych protestów, a w związku z tym do masowych aresztów i represji wobec działaczy opozycyjnych. Program powstał dzięki szybkiej reakcji Polskich Władz oraz Władz Polskich Uczelni Wyższych, 30 marca 2006 r. Tego dnia Prezes Rady Ministrów – Kazimierz Marcinkiewicz, Aleksander Milinkiewicz, przedstawiciel Bloku Zjednoczonych Sił Demokratycznych na Białorusi oraz Rektorzy Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich (KRUP) i Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) podpisali List intencyjny na Uniwersytecie Warszawskim.

Program ma na celu danie szansy studentom z Białorusi, którym uniemożliwiono studiowanie ze względów politycznych na Białorusi, na ukończenie studiów w Polsce lub studiowanie do czasu, kiedy będą mogli wrócić na swoje uczelnie. Więcej o naborze specjalnym na rok 2011.

Łukasz Grajewski

Socjolog, absolwent Studium Europy Wschodniej UW. Pracował w administracji publicznej, aktywny w trzecim sektorze (Fundacja Wspólna Europa, Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Inicjatywa Wolna Białoruś). Autor licznych publikacji o Europie Wschodniej w polskich mediach.

Kontakt: [email protected]

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY