Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Anna Woźniak

Gruzja: 21.04.2011 Gruzja dostanie od USA 90 mln. dolarów

Banknoty amerykańskie. Autor: Chesi - Fotos CC. Źródło: flickr.com

Banknoty amerykańskie. Autor: Chesi - Fotos CC. Źródło: flickr.com

W przeciągu najbliższych 4 lat USA zamierzają wprowadzić 15 nowych programów rozwoju systemów prawnych i sądowych w Gruzji.

Ambasador USA w Gruzji, John Bass, podczas środowego przemówienia w Bibliotece Narodowej w Tblisi  zdeklarował, że całkowity koszt wszystkich amerykańskich programów skierowanych do Gruzji wyniesie 90 mln. dolarów.

Inwestycje rządu USA mają na ce celu podniesienie standardów demokratycznych w Gruzji, zwłaszcza w takich dziedzinach, jak: niezależne sądownictwo, rządy prawa, wymiaru sprawiedliwości, polityka konkurencji, edukacja obywatelska w szkołach, rozwój społeczeństwa obywatelskiego i mediów.

Jednym z głównych problemów gruzińskich partii politycznych są bardzo skromne środki finansowe. Redukcji tego problemu poświęcony jest Program wspierania sprawiedliwego i demokratycznego systemu rządów finansowany przez Amerykańską Agencję ds. Rozwoju Międzynarodowego. Założeniem tej inicjatywy jest wdrażanie zasad  mocnego i demokratycznego państwa.

Warto zaznaczyć, że 7 kwietnia Departament Stanu USA skrytykował Gruzję za szereg nieprawidłowości w zakresie przestrzegania praw człowieka, korupcji elit i złych warunków występujących w systemie sądownictwa i więziennictwa.

Inwestycje mające na celu wspieranie demokratycznego systemu rządzenia w Gruzji zaplanowane na lata 2007-2015 będą w sumie kosztować amerykańskich podatników ponad 200 mln. dolarów.

Źródła: Kavkaz-uzel, www.apsny.ge

Facebook Comments

Kobieta. Foto dokumentalistka. Absolwentka warszawskiej etnologii. Aktualnie studiuje fotografie prasową na UW. Zajmuje się tożsamością, stosunkami i dialogiem międzykulturowym. Z chęcią podejmuje trudny temat wykluczenia społecznego i dewiacji. Na co dzień walczy o równouprawnienie i tolerancję.

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY