Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Anna Woźniak

Gruzja: 02.06.2011 Polska-Gruzja jeszcze bliżej

Polska podczas prezydencji będzie działać na rzecz zbliżenia między UE i Gruzją – powiedział w środę 1 czerwca minister obrony Bogdan Klich.

Spotkanie ministrów obrony miało miejsce 1 czerwca w Warszawie. Stronę Gruzińską reprezentował Baczana Achalaia, który niezmiernie przychylnie wypowiadał się o możliwościach, jakie daje Polsce okres jej przewodnictwa w Radzie UE. Podczas rozmów obu ministrów poruszone zostały zagadnienia dot. współpracy wojskowej, sytuacji na południowym Kaukazie.

MON Bogdan Klich, autor: PolandMFA, źródło: flickr.com

MON Bogdan Klich, autor: PolandMFA, źródło: flickr.com

„Rozmawialiśmy na temat tego, co już za nami we współpracy wojskowej między Polską a Gruzją, ale także na temat tego co stoi przed nami na najbliższe miesiące i lata” ….„Omówiliśmy sytuację na południowym Kaukazie, która leży w zainteresowaniu Polski, bo bezpieczeństwo południowego Kaukazu to jeden z warunków stabilności najbliższego sąsiedztwa NATO i Unii Europejskiej. Omówiliśmy priorytety polskiej prezydencji w UE, z której Gruzja może skorzystać” – mówił szef MON.

„Jesteśmy przekonani, że zacieśnienie współpracy pomiędzy sąsiadami Unii na wschodzie a Unią Europejską leży w interesie obu stron, Polska będzie działała na rzecz zacieśnienia współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności” – zapewnił.
Bogdan Klich zadeklarował również, że Polska popiera euroatlantyckie aspiracje Gruzji.

Źródło: Newsweek/PAP, wp.mil.pl

Facebook Comments

Kobieta. Foto dokumentalistka. Absolwentka warszawskiej etnologii. Aktualnie studiuje fotografie prasową na UW. Zajmuje się tożsamością, stosunkami i dialogiem międzykulturowym. Z chęcią podejmuje trudny temat wykluczenia społecznego i dewiacji. Na co dzień walczy o równouprawnienie i tolerancję.

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY