Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Paweł Charkiewicz

Armenia: 08.06.2011 Premier Tigran Sarkisjan na Forum Ekonomicznym w Wiedniu[video]

Premier Armenii, Tigran Sarkisjan udał się do Wiednia, aby wziąć udział w regionalnym szczycie Światowego Forum Ekonomicznego Europy i Azji Środkowej.

Tigran Sarkisjan i Werner Faymann, źródło:armradio.am

Tigran Sarkisjan i Werner Faymann, źródło:armradio.am

Przy okazji Forum ormiański premier miał szanse spotkać się ze swoim austriackim odpowiednikiem, kanclerzem Wernerem Faymannem. Politycy główny nacisk położyli na kwestie rozwoju w ramach nowoczesnych technologii informatycznych, górnictwa i turystyki.

Poruszono również temat planowanej w Armenii (2012-2014) reformy ubezpieczeń emerytalnych. Sarkisjan chętnie widziałby austriackie know-how, a także wejście na ormiański rynek austriackich grup kapitałowych, które aktywnie przyczyniły by się do realizacji reformy. Tigran Sarkisjan podniósł także temat rozwoju turystyki przyjazdowej skierowanej na Unię Europejską.  Fayman pogratulował Sarkisjanowi działań reformatorskich i przyjął zaproszenie do współpracy.

Na marginesie szczytu Tigran Sarkisjan spotkał się z wieloma europejskimi politykami wysokiego szczebla.  Przede wszystkim wartym uwagi jest jednak robocze spotkanie z premierem Ukrainy, Mykołą Azarowem. Obaj premierzy wymienili się doświadczeniami związanymi z przemianami gospodarczymi w ich krajach. Porozumieli się także w zakresie wzajemnej współpracy zwłaszcza na w kwestii energetyki.

Głównym celem Forum, jest monitorowanie istniejących problemów regionalnych w kontekście rozwoju globalnej sytuacji oraz w celu omówienia możliwości współpracy w Europie, Azji i  na Kaukazie.

Poniżej zapis wideo z dyskusji „Eying Russia”, której panelistą był m.in. Tigran Sarkisjan.

źródła: radio.am, arka.am,arka.am2,gov.am, weforum.org

Facebook Comments

Rodowity Podlasiak z dziada, Poleszuk z pradziada. Z wykształcenia politolog(AP) i europeista(UW). Obecnie kończy edukacje w Studium Europy Wschodniej UW. Samozwańczy spec od Ukrainy i mniejszości narodowych w Polsce. Notoryczny eksplorator Krymu. Miłośnik Azji Centralnej. Ostatnio amator Kaukazu. Zna języki polski, angielski, rosyjski i ukraiński. Redaktor e-mail p.charkiewicz {at} eastbook.eu tel. +48-510-666-006

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY