Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Anna Woźniak

[Letni Obóz] dla wolontariuszy w Muzeum NKWD. Zgłoszenia do 15.06.2011

Międzynarodowy obóz dla wolontariuszy „Przełamując granice”

Międzynarodowy obóz dla wolontariuszy organizowany jest przez stowarzyszenie „Memorial“. Tradycyjnie odbędzie się w Permie (Rosja). Obóz ten będzie okazją dla wolontariuszy z różnych krajów do wspólnej pracy i dyskusji. Dla uczestników organizowane będą spotkania z politykami, działaczami obywatelskimi, artystami oraz wycieczki i zwiedzanie zabytków i udział w kulturalnych wydarzeniach w Permie. Jego celem jest przeprowadzenie drobnych napraw w mieszkaniach ofiar represji politycznych w Permie. Ponadto, wolontariusze będą udzielać wszelkiej możliwej pomocy przy budowie Muzeum Historii Więzienia NKWD na terenie permskiego Teatru Lalek. Zakłada się, że połowa uczestników obozu – to będą wolontariusze z Europy Zachodniej oraz Środkowej, a druga połowa – rosyjscy wolontariusze.

Termin: od 16 do 31 lipca, 16 dni

Lokalizacja: Perm

Zadania: remont mieszkań ofiar represji politycznych, a także praca w budynku permskiego Teatru Lalek (dawne więzienie NKWD). Malowanie okien i drzwi, tapetowanie, gipsowanie, wybielanie ścian i sufitów, jak również instalowanie sprzętu multimedialnego w muzeum.

Liczba uczestników: 16 osób

Języki robocze: angielski

Koordynatorzy – Olga Galieva, kierownik projektów międzynarodowych oraz Andrej Kalikh, członek Zarządu Permskiego Oddziału Stowarzyszenia Memorial.

Kontakt e-mail: ogalieva@gmail.com i akalikh@yandex.ru

Więcej informacji o projekcie w języku rosyjskym tutaj (http://volonter59.ru/project.php?category=15&id=404).

Proszę o przesłanie aplikacji w języku angielskim lub rosyjskim do 10 czerwca 2011 roku na adres: volunteer59@gmail.com. W podaniu proszę zawrzeć:

wiek,
obywatelstwo,
obecną pracę / uczelnię,
doświadczenie w wolontariacie oraz umiejętności,
znajomość języków obcych,
motywacja do udziału w obozie.

Facebook Comments

Kobieta. Foto dokumentalistka. Absolwentka warszawskiej etnologii. Aktualnie studiuje fotografie prasową na UW. Zajmuje się tożsamością, stosunkami i dialogiem międzykulturowym. Z chęcią podejmuje trudny temat wykluczenia społecznego i dewiacji. Na co dzień walczy o równouprawnienie i tolerancję.

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY