Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Paweł Charkiewicz

Armenia: 13.06.2011 Szef szwedzkiego MSZ z wizytą w Armenii

Szwedzki minister spraw zagranicznych Carl Bildt przyjechał z oficjalną wizyta do Armenii. W dniach 13-14 czerwca spotka się m.in.  z prezydentem Serżem Sarkisjanem, oraz ze swoim ormiańskim odpowiednikiem Edwardem Nalbandianem.

Carl Bildt, autor:Caelus sv, źródło: Wikimedia

Carl Bildt, autor:Caelus sv, źródło: Wikimedia

Biuro prasowe szwedzkiego MSZ poinformowało, że w ramach wizyty szwedzki minister będzie uczestniczył w roboczych spotkaniach z prezydentem Armenii Serżem Sarkisjanem i ministrem spraw zagranicznych Edwardem Nalbandianem. Podczas rozmów omówione mają być kwestie dotyczące współpracy dwustronnej, Armenia-UE. Kluczowym tematem mają być jednak kwestie związane z działaniami prowadzonymi obecnie w ramach kolejnych etapów rozmów na temat umowy stowarzyszeniowej. Podczas spotkania nie obedzie się napewno bez  odniesień do wielu zagadnień regionalnych. Poruszona niewątpliwie zostanie kwestia unormowania sytuacji w Górskim Karabachu i zbliżającego się szczytu w Kazaniu.

W całości wizyta Carla Blidta  ma charakter wyraźnie mediacyjny. Oprócz Armenii w ostatnich dniach odwiedził on także pozostałe południowo-kaukaskie państwa, Azerbejdżan i Gruzję.

Warto pamiętać: Carl Blidt był ze strony Szwecji jednym z głównych inicjatorów koncepcji Partnerstwa Wschodniego.

źródła: euobserver.com, armenpress.am, sweden.gov.se, armtown.com

Facebook Comments

Rodowity Podlasiak z dziada, Poleszuk z pradziada. Z wykształcenia politolog(AP) i europeista(UW). Obecnie kończy edukacje w Studium Europy Wschodniej UW. Samozwańczy spec od Ukrainy i mniejszości narodowych w Polsce. Notoryczny eksplorator Krymu. Miłośnik Azji Centralnej. Ostatnio amator Kaukazu. Zna języki polski, angielski, rosyjski i ukraiński. Redaktor e-mail p.charkiewicz {at} eastbook.eu tel. +48-510-666-006

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY