Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

UE: 14.06.2011 Nowa baza danych dokumentów UE – Europa Wschodnia

Jak donosi ENPI-NEWS – strona Unii Europejskiej wzbogaciła się o nowy dział dokumentów regulujących stosunki zewnętrzne UE z krajami wschodnioeuropejskimi.

Proporcje flagi UE

Inicjatywa ta, mieści w ramach większego projektu mającego za cel zgromadzenie dokumentów regulujących stosunku UE z najbliższymi sąsiadami: krajami Wschodniej Europy, Azji Centralnej oraz Morza Śródziemnego. Dokumenty te zostały pogrupowane w dwóch zbiorach działu „Streszczenie prawodawstwa UE”: 1 Europa Wschodnia i Azja Centralna, 2. Morze Śródziemne. Oba zbiory zostały umieszczone na oficjalnej stronie UE – europa.eu.

Na stronie poświęconej Europie Wschodniej w 3 działach: „Ogólny”, „Instrumenty finansowe”, „Współdziałanie sektorowe”, autorzy mają ambicję zamieszczać oficjalne dokumenty związane ze współpracą UE z krajami Europy Wschodniej. Zamieszczony zbiór należy do „Relacji zewnętrznych” – jednego z 32 działów aktywności UE.

Strona UE należny do jednych z najbardziej rozbudowanych stron internetowych należących administracyjnych. Setki stron i podstron zawierają tysiące informacji w dziesiątkach języków UE. Zdarza się, że z poziomu danej strony, nie można zobaczyć jej podstron. Tłumaczeniu ulegają najważniejsze i najogólniejsze informacji. Pozostałe pojawiają się w języku i francuskim lub jednym z tych języków.

Źródło: ENPI-INFO, europa.eu.

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY