Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Paweł Charkiewicz

Armenia: 20.06.2011 Bojkot komisji ds. Górskiego Karabachu

Przewodniczący ormiańskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy odmówił udziału w posiedzeniu podkomisji ds. Górskiego Karabachu. Członkowie delegacji opuścili salę obrad.

David Harutyunyan, źródło: PanArmenianPhoto

David Harutyunyan, źródło: PanArmenianPhoto

Przewodniczący ormiańskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy Dawid Harutyunyan, razem z cała delegacją opuścił salę, gdzie miało odbyć się posiedzenie podkomisji ds. Górskiego Karabachu. D. Harutyunyan w wywiadzie dla mediów powiedział, że uznaje za bezzasadne rozmowy z przedstawicielami Azerbejdżanu promującymi „anty-ormiańską propagandę”. Azerbejdżańska przedstawiciel do Rady Europy w swoim przemówieniu określiła bowiem Górski Karabach jako okupowane terytorium Azerbejdżanu. Ormianie postawili warunek, że przystąpią do rozmów pod warunkiem przyjęcia przez Azerbejdżan jednostronnego moratorium w sprawie Górskiego Karabachu. Delegacja Azerbejdżańska kategorycznie odmówiła.

Ormiańska delegacja w wypowiedziach dla mediów uskarżała się również na brak możliwości wypowiedzenia na forum Rady kwestii dotyczących Armenii ze względu na to, że nie zostały zawarte w porządku obrad sesji. W czasie szczytu Rady Europy, który trwa w Strasbourgu od 20 do 24 czerwca br. 21 czerwca swoje wystąpienie ma mieć prezydent Armenii Serż Sarkisjan. Będzie to okazja do przedstawienia ormiańskiego punktu widzenia na sytuację w regionie.

źródła:  news.am, a1plus.am, a1plus.am2, Rada Europy

Facebook Comments

Rodowity Podlasiak z dziada, Poleszuk z pradziada. Z wykształcenia politolog(AP) i europeista(UW). Obecnie kończy edukacje w Studium Europy Wschodniej UW. Samozwańczy spec od Ukrainy i mniejszości narodowych w Polsce. Notoryczny eksplorator Krymu. Miłośnik Azji Centralnej. Ostatnio amator Kaukazu. Zna języki polski, angielski, rosyjski i ukraiński. Redaktor e-mail p.charkiewicz {at} eastbook.eu tel. +48-510-666-006

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY