Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Azerbejdżan: 11.07.2011 João Soares specjalnym przedstawicielem OBWE ds. Kaukazu

W sobotę 9 lipca 2011 r. João Soares został wyznaczony na przedstawiciela OBWE na Kaukazie. Nominacja została zatwierdzona po konsultacjach z delegacjami Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE Azerbejdżanu, Armenii i Georgii (Gruzji).

Argumentując wybór, Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, Petros Efthymiou powiedział: “João Soares ma obszerną wiedzę oraz kontakty z ważnymi osobistościami w regionie. Dodatkowo posiada on niezbędne umiejętności dyplomatyczne, aby pomóc w porozumieniu się ludzi z różnych środowisk oraz skupić polityczną uwagę na trwających konfliktach na Kaukazie”. Soares ma nadzieję, że dzięki współpracy z parlamentarzystami z regionu wzmocni proces pokojowy na Kaukazie oraz wspomoże prace Grupy Mińskiej OBWE.

Joao Soares w Erywaniu, autor: Sedrak Mkrtchyan, źródło: flickr.com

JJoão Soares wcześniej był parlamentarzystą w Portugalii, Parlamencie Europejskim oraz burmistrzem Lizbony. Uważany jest za  weterana wyborczych misji obserwacyjnych. Brał udział w misjach w Azerbejdżanie, Białorusi, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, Kazachstanie, Rosji, Serbii i Tadżykistanie. W 2008 roku został Przewodniczącym Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE. Od ośmiu lat jest zaangażowany politycznie w regionie kaukaskim.

źródła: OSCEPA [I], OSCEPA [II], news.az, panarmenian.net

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY