Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Łukasz Grajewski

Białoruś: 17.08.2011 Reklama po białorusku

Wprawdzie werdykt zapadł już jakiś czas temu, ale na zaprezentowanie wyników Drugiego Festiwalu Białoruskojęzycznej Reklamy i Promocji „AD.NAK!” wcale nie jest za późno.

Festiwal „AD.NAK!„, promujący język białoruski w świecie reklamy i public relations, został zorganizowany przez organizację Budzma. To już druga edycja imprezy, której celem jest przełamywanie stereotypów i nagradzanie dobrej jakości. Na białoruskim rynku zdominowanym przez język rosyjski, jury festiwalu odnalazło i nagrodziło reklamy wyprodukowane w języku Janki Kupały i Jakuba Kolasa. Nominowano aż w 10 kategoriach, nagradzając reklamy telewizyjne i internetowe, kampanie społeczne oraz kulturalne, akcje promocyjne, ale i najlepsze wytwory białoruskich designerów. Poniżej prezentujemy najciekawsze z nominowanych prac:

2. miejsce w kategorii Reklama telewizyjna: Kwas chlebowy „Starożytny”

1. miejsce w kategorii Reklama Społeczna: „Kampania: Konstytucja Republiki Białoruś”

2. miejsce w kategorii Kampania promująca białoruskość : „Nowe białoruskie pieniądze”

źródło: adnak.by

Grand prix w kategorii Design & Art : „Kalendarz Ceresit”

źródło: adnak.by

 

Zachęcamy do poznania wszystkich nominacji oraz zwycięzców na stronie festiwalu Adnak.by.

Facebook Comments
Łukasz Grajewski

Socjolog, absolwent Studium Europy Wschodniej UW. Pracował w administracji publicznej, aktywny w trzecim sektorze (Fundacja Wspólna Europa, Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Inicjatywa Wolna Białoruś). Autor licznych publikacji o Europie Wschodniej w polskich mediach.

Kontakt: [email protected]

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY