Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Paweł Charkiewicz

Azerbejdżan: 21.08.2011 Baku krytykuje Sarkisjana

Rzecznik azerbejdżańskiego MSZ, Elman Abdullajew, zarzuca armeńskiemu prezydentowi, Serżowi Sarkisjanowi nakłanianie Ormian do radykalnej postawy w sprawie Górskiego Karabachu. Zdaniem Baku, Erywan wcale nie dąży do pokoju.

Logo organizacji Miasin

Logo organizacji Miasin

Komentarz rzecznika azerbejdżańskiego MSZ dotyczy wypowiedzi armeńskiego prezydenta, który w sobotę 20 sierpnia br. spotkał się nad jeziorem Sewan z przedstawicielami organizacji „Miasin” („Razem”) skupiającej armeńską diasporę.

 – Znalezienie sposobu pokojowego rozwiązywania konfliktu Karabachu jest naszym głównym celem, niezależnie od trudności jakim będziemy musieli stawić czoła. Gdyby to było łatwe, sprawa byłaby zamknięta dawno temu. Problem jest bardzo drażliwy zarówno dla Ormian, jak i Azerów. Przez dziesiątki lat ludziom z Azerbejdżanu wpajano, że Karabach jest terytorium Azerbejdżanu. Azerbejdżańskie władze nigdy nie starały się i nadal nie próbują rozpocząć szczerego dialogu z ludźmi i przyznać, że Karabach jest ormiańskim terytorium”. powiedział Serż Sarkisjan.

Zdaniem Elmana Abdullajewa, armeński Prezydent po raz kolejny ucieka się w ten sposób do manipulacji faktami i zachęca do kontynuowania okupacji ziem Azerbejdżanu. – „Sarkisjan, zamiast przygotowywać swoich ludzi do pokoju i tym samym przyczynić się do rozwoju regionalnego, radykalizuje ormiańskie społeczeństwo. Prezydent Armenii w swoich wypowiedziach ujawnia prawdziwą politykę Armenii i po raz kolejny pokazuje, że nie szuka pokoju oraz nie chce odejść od niekonstruktywnej polityki  „

Azerbejdżańskie media  całą sytuację określając ją jako konfudującą. Wskazują przy tym, że jest to kolejny krok Ormian do przerwania trwającego procesu pokojowego. Według dziennikarza „A1nwes.az” armeńskie starania o uznanie karabaskiego rządu na forum międzynarodowym szkodzą rozwiązaniu konfliktu.

 

Źródła: a1news.az, regnum.ru, news.am 

 

 

 

Facebook Comments

Rodowity Podlasiak z dziada, Poleszuk z pradziada. Z wykształcenia politolog(AP) i europeista(UW). Obecnie kończy edukacje w Studium Europy Wschodniej UW. Samozwańczy spec od Ukrainy i mniejszości narodowych w Polsce. Notoryczny eksplorator Krymu. Miłośnik Azji Centralnej. Ostatnio amator Kaukazu. Zna języki polski, angielski, rosyjski i ukraiński. Redaktor e-mail p.charkiewicz {at} eastbook.eu tel. +48-510-666-006

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY