Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Anna Woźniak

[Wizyta Studyjna] 15-26.10.2011 Study Tours to Poland w Warszawie

Informujemy Państwa, że w dniach 15-26 października 2011 roku Fundacja Wspólna Europa jest organizatorem wizyty studyjnej w ramach projektu Study Tours to Poland.

Study Tours to Poland
stwarza możliwość studentom z Białorusi, Mołdowy, Ukrainy i Federacji Rosyjskiej poznania polskich rówieśników, środowisk akademickich, organizacji obywatelskich oraz brania udziału w wykładach, seminariach i imprezach kulturalnych.

STP dla studentów jest jednym z pierwszych cyklicznych polskich programów skierowanych do młodzieży z Europy Wschodniej. W jego ramach zapraszamy wyróżniających się studentów w wieku 18-21 lat z Białorusi, Mołdowy, Ukrainy i Federacji Rosyjskiej (z obwodu briańskiego, kaliningradzkiego, nowogradzkiego, leningradzkiego i miasta Sankt-Petersburg) do udziału w wizytach studyjnych w Polsce.

Studenci aplikują do udziału w programie indywidualnie w ramach konkursu. Wizyty odbywają się w małych 11-osobowych grupach 2 razy do roku – wiosną i jesienią.

Wizyta organizowana przez Fundację Wspólna Europa odbędzie się w dniach 15-26 października 2011 roku

-spotkania z liderami życia publicznego w Polsce
-odwiedziny w urzędach i instytucjach publicznych
-spotkania z przedstawicielami środowiska akademickiego – władzami uczelni, profesorami i studentami, zapoznanie się z życiem organizacyjnym i kulturalnym szkół wyższych
-spotkania z dziennikarzami międzynarodowych portali
-zapoznanie uczestników programu z polskimi prężnie działającymi organizacjami pozarządowymi
-poznanie funkcjonowania polskiej gospodarki w warunkach wolnego rynku
-prezentację doświadczeń polskiej transformacji

Wizyty studyjne przygotowywane są przez operatorów STP – doświadczone polskie organizacje społeczne, wyłaniane w drodze konkursu. Dotychczas studenci gościli w takich miastach jak: Bytów, Gliwice, Kościerzyna, Kraków, Lublin, Łódź, Gdańsk, Gdynia, Nowy Sącz, Olsztyn, Pułtusk, Warszawa, Wrocław.

Do 1 września 2010 roku dzięki STP odwiedziło Polskę 1488 studentów. Dzięki naszej fundacji liczba ta powiększy się o 11 nowych uczestników.

Facebook Comments

Kobieta. Foto dokumentalistka. Absolwentka warszawskiej etnologii. Aktualnie studiuje fotografie prasową na UW. Zajmuje się tożsamością, stosunkami i dialogiem międzykulturowym. Z chęcią podejmuje trudny temat wykluczenia społecznego i dewiacji. Na co dzień walczy o równouprawnienie i tolerancję.

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY