Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Łukasz Grajewski

Zapraszamy na debatę „Ukraina: niebieska czy pomarańczowa?”

Fundacja Wspólna Europa, założona przez twórców Eastbook.eu – Portalu o Partnerstwie Wschodnim, zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu debat „Spór o Wschód”:

Ukraina: niebieska czy pomarańczowa?

Celem spotkania będzie ukazanie plusów i minusów dwóch najważniejszych obozów politycznych na Ukrainie. Do rozmowy zaprosiliśmy Marcina Wojciechowskiego, wieloletniego korespondenta „Gazety Wyborczej”, oraz dr Andrzeja Szeptyckiego z Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW. Moderatorem dyskusji będzie Tadeusz Iwański, analityk Ośrodka Studiów Wschodnich.

Spotkanie odbędzie się 12 października 2011 roku, o godzinie 18.00, w Pracowni Duży Pokój przy ul. Koszykowej 24/12 w Warszawie. Debata będzie relacjonowana na żywo w internecie pod adresem eastbook.eu/debaty. Zapraszamy do odwiedzenia strony w środę o 18:00 oraz do komentowania debaty za pomocą Twittera. Hashtag debaty: #debata_ukr

Debata „Ukraina: niebieska czy pomarańczowa?” jest wydarzeniem pilotażowym, zapowiadającym planowany na rok 2012 cykl comiesięcznych dyskusji „Spór o Wschód”. Na tytułowym „sporze” ogniskuje się idea wiodąca planowanych wydarzeń. Rozmowa zostanie podzielona na kilka omawianych problemów, po każdym etapie publiczność będzie miała okazję opowiedzieć się za którąś z opcji zawartych w tytule debaty. Dyskusja będzie transmitowana online, dzięki czemu internauci będą mogli na bieżąco śledzić oraz komentować rozmowę za pomocą portalu społecznościowego Twitter, a także zagłosować w ankiecie internetowej. Relacje oraz skróty filmowe z debaty ukażą się na portalu Eastbook.eu.

Serdecznie zapraszamy!

Organizator: Fundacja Wspólna Europa
Patronat medialny: Eastbook.eu, Nowa Europa Wschodnia, Liberte
Wydarzenie na Facebooku: http://on.fb.me/ojhCly

Wydarzenie jest współfinansowane przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach Programu „Przemiany w Regionie” – RITA Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Facebook Comments
Łukasz Grajewski

Socjolog, absolwent Studium Europy Wschodniej UW. Pracował w administracji publicznej, aktywny w trzecim sektorze (Fundacja Wspólna Europa, Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Inicjatywa Wolna Białoruś). Autor licznych publikacji o Europie Wschodniej w polskich mediach.

Kontakt: [email protected]

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY