Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Polska: Nagroda dziennikarska Partnerstwa Wschodniego

Fundacja Reporterów oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski zapraszają do wzięcia udziału w konkursie „Reporterzy dla reporterów. Nagroda dziennikarska Partnerstwa Wschodniego”.

Dziennikarze podpisują nowy kod etyczny, autor: kgbbristol, źródło: flickr.com

Jeżeli jesteś dziennikarzem z jednego z krajów Partnerstwa Wschodniego (Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Mołdowa, Ukraina) i opisujesz sprawy związane z demokracją, prawami człowieka lub nadużywaniem władzy, jeśli wierzysz że dziennikarstwo to nie tylko zawód ale rodzaj misji i że powinno popychać świat do przodu możesz przesłać do Fundacji Reporterów swój materiał.

Prace muszą spełniać kryteria materiału dziennikarskiego w jednym z głównych gatunków (prasa, radio, telewizja, internet) oraz muszą być ogłoszone w domenie publicznej na dowolnym nośniku po 1 stycznia 2011.

Nagroda główna to 10 tys. złotych (ok. 2400 euro). Przewidziane są również dwa wyróżnienia po 5 tys. złotych (ok. 1200 euro). Prace z dowolnego gatunku dziennikarskiego należy przysyłać wraz z tłumaczeniem na rosyjski lub angielski do 31 października br.

Na początku listopada zostaną wyłonieni finaliści konkursu, którzy zostaną zaproszeni na finał w Polsce w dniach 24-25 listopada br. Preferowana tematyka to: dziennikarstwo śledcze, prawa człowieka i walka z dyskryminacją, demokracja i społeczeństwo obywatelskie, współpraca państw regionu z Unią Europejską.

Portal Eastbook.eu będzie informował o rezultatach konkursu.

 

Źródła: Fundacja Reporterów

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY