Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Paweł Charkiewicz

Polska: Study Tours to Poland z Fundacją Wspólna Europa i Eastbook.eu- dzień #6

Study Tours to Poland, czwartek 19 października – Dzień #6

Dziś dzień pod znakiem sztuk pięknych. Od samego rana, zwłaszcza wśród naszych uczestniczek STP, trwały gorączkowe przygotowania do sesji fotograficznej. Sesja odbyła się w studiu fotograficznym wydziału Dziennikarstwa i Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego pod okiem panów Sławomira Zwierza i Andrzeja Janickiego. Oto  wynik wspólnej pracy:

Z gościnnego Uniwersytetu przenieśliśmy się następnie do Narodowej Galerii Sztuki Zachęta. Nasi uczestnicy byli pod wrażeniem wystawy, będącej kompozycją instalacji audiowizualnych i grafiki ,zatytułowanej „Spojrzenia„. Jak relacjonowali nasi goście, w swoich krajach pochodzenia nie widzieli wystawy rozbudowanej do tego stopnia pod względem interakcji. Tą wystawę naprawde warto odwiedzić! Po pokrzepieniu ducha, przyszedł czas na posiłek, który dziś obrazował polską, bardzo różnorodną tradycję kulinarną. Następnie udaliśmy się na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Dla wszystkich uczestników tej wyprawy, łącznie z koordynatorką i wolontariuszami, była to pierwsza w życiu okazja podziwiania panoramy Warszawy z tej perspektywy. Zwiedzania jednak wciąż było mało. Zdecydowaliśmy się zatem udać na Warszawskie Powązki. Stołeczna nekropolia wywarła na wszystkich ogromne wrażenie i skłoniła do jesiennej zadumy. Wraz z wczesnym jesiennym zmierzchem wróciliśmy do naszego hostelu autobusem turystycznej linii 180. Z okien autobusu można było zobaczyć budowane na Muranowie Muzeum Historii Żydów, gmach Sądu Najwyższego i całe Krakowskie Przedmieście.

Wizytę studyjną prowadzi Fundacja Wspólna Europa tj. fundacja-matka Eastbook.eu

Zobacz dzień #5.

Uczestnicy STP - sesja w Instytucie dziennikarstwa, autor: Aleksandra Szmigiel

Uczestnicy STP - sesja w Instytucie dziennikarstwa, autor: Aleksandra Szmigiel

 

 

 

 

Facebook Comments

Rodowity Podlasiak z dziada, Poleszuk z pradziada. Z wykształcenia politolog(AP) i europeista(UW). Obecnie kończy edukacje w Studium Europy Wschodniej UW. Samozwańczy spec od Ukrainy i mniejszości narodowych w Polsce. Notoryczny eksplorator Krymu. Miłośnik Azji Centralnej. Ostatnio amator Kaukazu. Zna języki polski, angielski, rosyjski i ukraiński. Redaktor e-mail p.charkiewicz {at} eastbook.eu tel. +48-510-666-006

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY