Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Zapraszamy na debatę „Rosja XIX-wieczna: okcydentaliści i słowianofile”

Fundacja Wspólna Europa, założona przez twórców Eastbook.eu – Portalu o Partnerstwie Wschodnim, zaprasza na drugie spotkanie z cyklu debat „Spór o Wschód”:

.

Spotkanie „Rosja XIX-wieczna: okcydentaliści i słowianofile” ma na celu przedstawienie oraz skonfrontowanie dwóch dyskursów społeczno-filozoficznych, które istotnie wpłynęły na ówczesne, jak i przyszłe losy Imperium Rosyjskiego. Do rozmowy zaprosiliśmy prof. Włodzimierza Marciniaka z Instytutu Studiów Politycznych PAN oraz prof. Janusza Dobieszewskiego z Instytutu Filozofii UW. Moderatorem dyskusji będzie Łukasz Grajewski, redaktor portalu Eastbook.eu.

Spotkanie odbędzie się 26 października 2011 roku, o godzinie 18.30, w Pracowni Duży Pokój przy ul. Koszykowej 24/12 w Warszawie. Debata będzie relacjonowana na żywo przez telewizję internetową European Web-TV. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony w środę 26 października o 18:30 oraz do komentowania debaty za pomocą Twittera. Hashtag debaty: #debata_ru

Spotkanie „Rosja XIX-wieczna: okcydentaliści i słowianofile” jest wydarzeniem pilotażowym, który zapowiada cykl comiesięcznych dyskusji „Spór o Wschód” planowany na rok 2012 . Na tytułowym „sporze” ogniskuje się wiodąca idea planowanych wydarzeń. Dyskusja będzie transmitowana online, dzięki czemu internauci będą mogli na bieżąco śledzić oraz komentować rozmowę za pomocą portalu społecznościowego Twitter. Pierwsze spotkanie z cyklu – „Ukraina: niebieska czy pomarańczowa?” – odbyło się 12 października 2011 r.

Serdecznie zapraszamy!

Organizator: Fundacja Wspólna Europa
Patronat medialny: Eastbook.eu, Nowa Europa Wschodnia, Liberte
Wydarzenie na Facebooku: http://on.fb.me/qsq5Ea

Wydarzenie jest współfinansowane przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach Programu „Przemiany w Regionie” – RITA Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.


Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY