Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Anna Woźniak

Polska: Study Tours to Poland z Fundacją Wspólna Europa i Eastbook.eu – dzień #7

Study Tours to Poland, piątek 21 października – Dzień #7

Czwartek to dzień z najbardziej napiętym grafikiem w naszym planie Study Tours to Poland. Zaraz po śniadaniu udaliśmy się na Mokotów, gdzie w biurze przy ul. Flory 5 powitał nas europoseł Paweł Kowal. Nasi studenci z Białorusi, Rosji i Ukrainy poznali ścieżkę kariery politycznej posła oraz zapoznali się z kompetencjami deputowanego do Parlamentu Europejskiego. Poseł Kowal odpowiadał także na pytania naszych uczestników, które dotyczyły m.in unijnej polityki wizowej, szans na rozszerzenie UE i bieżących relacji na linii UE-Ukraina. Niespełna godzinne spotkanie, jak relacjonują nasi goście, było bardzo interesujące, jednak z racji ograniczonego czasu pozostawiło pewien niedosyt.

Zdjęcie grupowe z Pawłem Kowalem, autor: Anna Woźniak

Będąc w okolicy odwiedziliśmy pobliski skwer, na środku którego usytuowany jest pomnik Tarasa Szewczenki (skwer Tarasa Szewczenki). Tu nastąpiła międzynarodowa deklamacja wiersza pióra ukraińskiego poety pt. „Lachom” (Polakom). Wiersz uczestnicy wyrecytowali po polsku, ukraińsku i rosyjsku.

Zdjęcie grupowe, autor: Anna Woźniak

Z Mokotowa przenieśliśmy się szybko na Powiśle. Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego  urzekła wszystkich swoją architekturą oraz nowoczesnym systemem wypożyczeń woluminów. Nie mniejsze wrażenie wywarł ogród usytuowany na dachu gmachu.

Zdjęcie grupowe, autor: Anna Woźniak

Następnym punktem zwiedzania był kampus główny Uniwersytetu Warszawskiego. Tu na spotkanie zaprosił nas Pan Jan Malicki, dyrektor Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Ośrodek na spotkaniu reprezentowały Panie Aleksandra Gryźlak i Diana Brutyan. Zaopatrzyły one naszych gości w szereg materiałów informacyjnych mówiących o działalności Studium. Przeprowadzona przez nie prelekcja dotycząca szerokiej działalności reprezentowanej przez nie jednostki zakończyła się długą serią pytań. Część uczestników STP zadeklarowało po spotkaniu, że podejmą starania o indeks UW.

Zdjęcie grupowe, autor: Anna Woźniak

Dzisiejszy dzień zakończył się uroczysta obiadokolacją w restauracji Pan-Club znajdującej się w Pałacu Staszica. Wszyscy z niecierpliwością czekają na sobotę – wtedy wyjeżdżamy na Podlasie.

Wizytę studyjną prowadzi Fundacja Wspólna Europa tj. fundacja-matka Eastbook.eu

Ogród BUW, autor: Anna Woźniak

Ogród BUW, autor: Anna Woźniak

Ogród BUW, autor: Anna Woźniak

 

 

Uniwersytet Warszawski, autor:Anna Woźniak

Uniwersytet Warszawski, autor:Anna Woźniak

Uniwersytet Warszawski, autor:Anna Woźniak

Grupa rekonstrukcyjna z uczestniczką STP, autor:Anna Woźniak

Grupa rekonstrukcyjna z uczestniczką STP, autor:Anna Woźniak

Zobacz dzień #6

 

 

 

Facebook Comments

Kobieta. Foto dokumentalistka. Absolwentka warszawskiej etnologii. Aktualnie studiuje fotografie prasową na UW. Zajmuje się tożsamością, stosunkami i dialogiem międzykulturowym. Z chęcią podejmuje trudny temat wykluczenia społecznego i dewiacji. Na co dzień walczy o równouprawnienie i tolerancję.

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY