Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Polska: Nieformalne spotkanie europejskich ministrów transportu ws. Partnerstwa Wsch.

25 października w Krakowie rozpocznie się nieformalne spotkanie europejskich ministrów transportu dotyczące Partnerstwa Wschodniego. Temat: Plan działania UE na rzecz transportu w regionach sąsiadujących.

Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor: Antoni Put, źródło: pl.wikipedia

Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego - miejsce spotkania, autor: Antoni Put, źródło: pl.wikipedia

W spotkaniu wezmą udział ministrowie państw członkowskich UE, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej i Komisarz ds. Transportu Siim Kallas, przedstawiciele państw Partnerstwa Wschodniego, Chorwacji, a także przedstawiciele Europejskiego Banku Inwestycyjnego, Banku Światowego oraz Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.

Tematem przewodnim będzie komunikat UE z 7 lipca tego roku o nazwie “Nowy plan działania UE na rzecz transportu w regionach sąsiadujących”  (pisaliśmy o nim w materiale z 11 lipca: Ogłoszono “Plan działania UE na rzecz transportu w regionach sąsiadujących”). Komunikat został ogłoszony wspólnie przez dwóch komisarzy Europejskich – Siima Kallasa i Stefana Fule – Komisarza ds. Rozszerzenia i Polityki Sąsiedztwa. Mowa w nim między innymi o połączeniu transeuropejskiej sieci transportowej z infrastrukturą sąsiadów, rozszerzeniu zakresu unijnego wewnętrznego rynku lotniczego, usunięciu barier technicznych, takich jak różnice w szerokości torów, czy wreszcie o ustanowieniu panelu partnerstwa wschodniego ds. transportu w celu monitorowania współpracy ze wschodnimi sąsiadami;

Więcej informacji o komunikacie na stronie Rapid.

Pełna treść komunikatu dostępna jest na stronie Komisji Europejskiej.

Źródło: infokraków24.

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY