Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Anna Woźniak

Gruzja: Przed wizytą Sekretarza NATO w Tbilisi

27 października James Appathurai, specjalny przedstawiciel sekretarza generalnego NATO ds. Kaukazu i Azji Środkowej, pozytywnie ocena starania Gruzji o członkostwo w NATO. Opinia przedstawiciela związana jest z wizytą Sekretarza Generalnego Andersa Fogha Rasmussena w Tbilisi, która zaplanowana jest na 9-10 listopada.

NATO, autor: Addicted04, źrodło: pl.wikipedia.org

NATO, autor: Addicted04, źrodło: pl.wikipedia.org

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen w dniach 9-10 listopada złoży oficjalną wizytą do Gruzji. – Jestem pewien, że prezydent Saakaszwili usłyszy od Rady Północnoatlantyckiej zadowolenie z postępów oraz pozytywne oceny przebiegu integracji Gruzji z NATO – powiedział James Appathurai, specjalny przedstawiciel sekretarza generalnego NATO ds. Kaukazu i Azji Środkowej.

Appathurai nie spekulował jednak, kiedy nastąpi przyznanie Gruzji planu działań na rzecz członkostwa, które teoretycznie możliwe jest na szczycie NATO w Chicago planowanym na maj 2012 r.

Zdaniem ekspertów największym kryzysem NATO w ostatnich latach jest reakcja Sojuszu na wojnę rosyjsko-gruzińską z 2008 r. Gruzja, pomimo że jest sprzymierzona z NATO nie doczekała się żadnego działania Sojuszu w trakcie konfliktu.

Źródła: fakty.interia.pl, civil.ge

Facebook Comments

Kobieta. Foto dokumentalistka. Absolwentka warszawskiej etnologii. Aktualnie studiuje fotografie prasową na UW. Zajmuje się tożsamością, stosunkami i dialogiem międzykulturowym. Z chęcią podejmuje trudny temat wykluczenia społecznego i dewiacji. Na co dzień walczy o równouprawnienie i tolerancję.

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY