Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Paweł Charkiewicz

Armenia: Roszady na szczytach władzy

Polityczne roszady odbywają się obecnie na erywańskich szczytach władzy. Budowanie sztabu wyborczego może oznaczać zaciętą walkę wyborczą w nadchodzących 2 latach.

Partia szachów, autor: Road Dog, źródło: flickr.com

Partia szachów, autor: Road Dog, źródło: flickr.com

Z początkiem miesiąca przez najważniejsze gabinety Erywania przeszedł huragan zmian personalnych. Jak informowaliśmy, mer Erywania zrezygnował ze swojej funkcji na rzecz biura na wysokim piętrze moskiewskiego wieżowca Gazpromu. Inne zmiany nie są, co prawda tak spektakularne, ale stanowią pewien istotny wskaźnik. Polityczne siły rządowe skupione wokół prezydenta Serża Sarkisjana  i premiera Tigrana Sarkisjana powoli przygotowują się do kampanii. Na lata 2012 i 2013 planowane są wybory, najpierw parlamentarne, a potem prezydenckie.

1 listopada do dymisji podał się przewodniczący parlamentu Owik Abramjan. Ta decyzja, jak komentował ją sam zainteresowany nie wynika z problemów w pełnieniu funkcji, a z przejściem na stanowisko szefa sztabu doradców prezydenta. Media spekulują także na temat możliwości przejęcia przez Abramjana fotela premiera.

2 listopada Prezydent odwołał także szefa policji – Alika Sarkisjana i automatycznie mianował go swoim doradcą.
Takie przetasowania personalne mogą świadczyć o poważnym traktowaniu opozycji skupionej wokół Levona Ter-Petrosyana. Tak wczesne przygotowywanie się do wyborów,  może być także przesłanką do spełnienia, w jakiejś mierze, żądań opozycji o ogłoszenie wcześniejszych wyborów.

Źródło: kavkaz-uzelARKAa1plus.amElectionGuaid

Facebook Comments

Rodowity Podlasiak z dziada, Poleszuk z pradziada. Z wykształcenia politolog(AP) i europeista(UW). Obecnie kończy edukacje w Studium Europy Wschodniej UW. Samozwańczy spec od Ukrainy i mniejszości narodowych w Polsce. Notoryczny eksplorator Krymu. Miłośnik Azji Centralnej. Ostatnio amator Kaukazu. Zna języki polski, angielski, rosyjski i ukraiński. Redaktor e-mail p.charkiewicz {at} eastbook.eu tel. +48-510-666-006

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY