Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Krzysztof Nieczypor

Ukraina: Nowe punkty wydawania polskich wiz na Ukrainie

Polska otworzyła punkty wydawania wiz na Ukrainie, których celem jest uproszczenie i ułatwienie procedur uzyskiwania pozwoleń na wjazd do Polski ukraińskim obywatelom. Poza działającymi dotychczas konsulatami wizy będą wydawane w 15 dodatkowych centrach wizowych.

Paszport ukraiński, źródło: pl.wikipedia.org

Paszport ukraiński, źródło: pl.wikipedia.org

Dodatkowe punkty wydawania wiz powstaną w miastach, które są oddalone od polskich placówek dyplomatycznych na Ukrainie oraz tam, gdzie liczba osób starających się o uzyskanie wiz do Polski jest szczególnie wysoka. – Krok ten jest związany z polską polityką liberalizacji ruchu wizowego. Chcemy zmieniać pracę naszych konsulatów tak, by otrzymanie polskiej wizy było dla obywateli Ukrainy łatwiejszeoświadczył ambasador RP w Kijowie Polski Henryk Litwin.

Pierwsze punkty wizowe zostaną uruchomione już listopadzie w Iwano-Frankowsku i we Lwowie. Następne zostaną otwarte w Tarnopolu, Równem i Łucku, a kolejne już w przyszłym roku w Dniepropietrowsku, Doniecku, Charkowie, Kijowie, Odessie, Chmielnickim, Żytomierzu, Winnicy oraz Sewastopolu i Symferopolu.

W 2010 roku Polska wydała obywatelom Ukrainy 452 tys wiz, co stanowi 55% wszystkich wiz wydanych Ukraińcom przez kraje należące do strefy Schengen. Obecnie na terytorium Ukrainy działa pięć polskich konsulatów obsługujących wydawanie wiz ukraińskim obywatelom – w Kijowie, Łucku, Lwowie, Odessie i Charkowie.

Źródło: ZN.ua, Zaxid.net

Facebook Comments
Krzysztof Nieczypor
Redaktor Eastbook.eu
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY