Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Azerbejdżan: Catherine Ashton odwiedzi Południowy Kaukaz

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton odbędzie swoją pierwszą wizytę na Południowym Kaukazie. Będzie to jedna z dwóch unijnych delegacji wysokiego szczebla, która odwiedzi Baku w tym tygodniu.

Jerzy Buzek rozmawia z Catherine Ashton, autor: European Parliament, źródło: flickr.com

Wiceminister Spraw Zagranicznych Azerbejdżanu, Mahmud Mammadgulijew nie wyklucza, że podczas wizyty Ashton rozpoczną się rozmowy na temat liberalizacji reżimu wizowego. Zastrzega jednak, że nie ma na ten temat dokładnych informacji. Natomiast na pewno będą poruszane kwestie konfliktu w Górskim Karabachu – spornego terytorium należącego do Azerbejdżanu, a obecnie okupowanego przez wojska ormiańskie. Po wizycie w Baku szefowa unijnej dyplomacji uda się z wizytą do Gruzji oraz Armenii.

Wystąpienie Siima Kallasa przed Parlamentem Europejskim, autor: European Parliament, źródło: flickr.com

Ponadto w tym tygodniu Baku i Bruksela dyskutować będą nad terminem rozpoczęcia rozmów o wspólnej przestrzeni lotniczej. W związku z tym delegacja Komisji Europejskiej z wiceprzewodniczącym Siimem Kallasem (odpowiedzialnym za transport) na czele pojawi się w sobotę (19.11.2011) w stolicy Azerbejdżanu. News.az informuje, że strona azerbejdżańska jest zainteresowana rozpoczęciem rozmów na powyższy temat oraz wprowadzeniem europejskich standardów w komunikacji lotniczej. Pozwoliłoby to na ułatwienie wielu procedur oraz zwiększenie liczby bezpośrednich lotów z UE do Azerbejdżanu.

Źródła: news.azen.apa.az, ec.europa.eu [1], [2]

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY