Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Azerbejdżan: Znamy projekt sali koncertowej na konkurs Eurowizji 2012 w Baku

W sobotę 19 listopada opublikowano projekt budynku, w którym będzie odbywać się konkurs Eurowizji w 2012 roku. Crystal Hall jest budowany niedaleko od sławnego Placu Flagi Państwowej na wybrzeżu Baku.

Stadion w Shenzhen Chiny - wzór dla projektu w Baku, źródło: eurovision-2012.com

Azerbejdżański duet muzyczny Ell i Nikki wygrał w tym roku Konkurs Piosenki Eurowizji. Zgodnie z zasadą, że zwycięzca organizuje następną edycję „u siebie”, kolejna edycja imprezy odbędzie się w Baku. Wymaga to wielu przygotowań i niemało inwestycji infrastrukturalnych. Do przeprowadzenia sławnego konkursu muzycznego potrzebna jest najnowocześniejsza sala koncertowa. Ta w Baku ma powstać obok opisywanego na naszym portalu Placu Flagi Państwowej. Portal Day.az opublikował informacje o zwycięskim projekcie architektonicznym. Baku Crystal Hall ma pomieścić 25 tysięcy widowni i będzie oddany do użytku w kwietniu 2012 roku. W swojej bryle będzie bardzo podobny do budynków z 26 uniwersjady w Shenzen w Chinach. Zdjęcia projektu budynku z Shenzen można znaleźć tutaj.

Film z placu budowy w Baku:


Do tej pory rozpatrywano dwie inne lokalizacje, w których mógłby odbyć się finał konkursu w 2012 roku: Stadion Tofiqa Bahranowa oraz Kompleks Sportowo-Wystawienniczy Hajdara Alijewa. Eurowizja jest powszechnie traktowana jako doskonały moment na promocję kraju – turystyki, kultury i tradycji. W związku z konkursem w największych programach informacyjnych świata pojawiły się filmy promujące Tygrysa Kaukazu. Konkurs muzyczny jest również powodem do aktywizacji organizacji, które w sierpniu prowadziły akcje informacyjne na temat stanu praw człowieka w Azerbejdżanie.

Oto piosenka, która zapewniła zwycięstwo Azerbejdżanowi w 2011 roku.

Źródła: Eastbook.eu, Day.az, eurovision-2012.com, en.wikipedia.org [1], [2], rferl.org

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY