Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Warsztaty Dyplomacji Europejskiej o Partnerstwie Wschodnim

Dziś rozpoczynają się Warsztaty Dyplomacji Europejskiej zorganizowane przez Europejską Akademię Dyplomacji w Warszawie. Znakomici wykładowcy, intensywny program i Partnerstwo Wschodnie w tle.

Logo Partnerstwa Wschodniego

Logo Partnerstwa Wschodniego

Przez kolejne 6 dni do 26 listopada, 30  przedstawicieli administracji publicznej oraz instytucji kulturalnych, edukacyjnych i ekonomicznych, pochodzących z krajów Partnerstwa Wschodniego i UE weźmie udział w wykładach o UE i jej wschodniej polityce zagranicznej. Wśród tematów są między innymi Struktura UE w kontekście jej polityki zagranicznej, Europejska Polityka Sąsiedztwa i Partnerstwo Wschodnie, czy Perspektywy relacji EU-Rosja. Uczestnicy wezmą udział w wykładzie i panelu dyskusyjnym z Bernardem Kouchnerem, b. Ministrem Spraw Zagranicznych Republiki Francuskiej i założycielem organizacji Lekarze Bez Granic. Wśród prowadzących zajęcia znajdują się wybitni specjaliści z krajów unijnych: Thierry Bechet – Kierownik wydziału ds. Partnerstwa Wschodniego, Współpracy Regionalnej i OBWE, Departament Europy i Azji Środkowej Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych, Adam Eberhardt, ekspert i wicedyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich, czy Mona Shair-Wloch z key2advance (polecam stronę) oraz inni.

Celem programu jest uzupełnienie wiedzy uczestników na tematy związane z dyplomacją europejską, doskonalenie ich kompetencji oraz stworzenie platformy do wymiany doświadczeń i poszerzenie sieci kontaktów zawodowych między specjalistami pochodzącymi z różnych państw europejskich. Poza programem merytorycznym, Warsztaty Dyplomacji Europejskiej zawierają część nieoficjalną, która umożliwi zagranicznym uczestnikom poznanie elementów polskiej historii i kultury.

Źródła: diplomats.pl

Mona Shair-Wloch

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY