Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Paweł Charkiewicz

Armenia: Ormianie chcą szybszych i skuteczniejszych działań w ramach OUBZ

Białoruś przekazuje Kazachstanowi prezydencję w Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym. Główne zmiany w organizacji,  postulowane przez stronę armeńską,  mają dotyczyć przyspieszenia obiegu informacji wewnętrznej oraz niezwłocznych wspólnych reakcji w sytuacjach nadzwyczajnych, także w sektorze finansowym. .

logo OUBZ, źródło: pl.wikipedia.org

logo OUBZ, źródło: pl.wikipedia.org

Moskwa 19 grudnia. Minister spraw zagranicznych Armenii Edward Nalbandian,razem z ministrem obrony Seiranem Ohanianem i szefem Rady Bezpieczeństwa Narodowego Arturem Baghdasaryanem wzięli udział udział w posiedzeniu Rady Ministrów Spraw Zagranicznych Rady Ministrów Obrony Narodowej i Komisji Sekretarzy Rady Bezpieczeństwa Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (OUBZ).

Głównym punktem w porządku dzisiejszych obrad była kwestia poprawy zbiorowego bezpieczeństwa w ramach wojskowej i gospodarczej walki z problemami takimi jak handel narkotykami i terroryzm. Poruszono także kwestię szybkiego reagowania w sytuacjach kryzysowych. Armeńska delegacja zwróciła uwagę Sekretarzowi Generalnemu OUBZ na konieczności przyspieszenia obiegu informacji i współpracy w zakresie sektora finansowego i kwestii organizacyjnych.
Po tym spotkaniu Rada Ministrów Spraw Zagranicznych, Rada Ministrów Obrony i Komitet Sekretarzy Rady Bezpieczeństwa OUBZ 20 grudnia 2011 omówią przyszłoroczny plan działania organizacji, której prezydencję z rąk Białoruskich w 2011 roku przejmuje na 2012 rok Kazachstan.

Zobacz film o historii i działalności OUBZ.

Źródła: OUBZ, MSZ Armenii.

Facebook Comments

Rodowity Podlasiak z dziada, Poleszuk z pradziada. Z wykształcenia politolog(AP) i europeista(UW). Obecnie kończy edukacje w Studium Europy Wschodniej UW. Samozwańczy spec od Ukrainy i mniejszości narodowych w Polsce. Notoryczny eksplorator Krymu. Miłośnik Azji Centralnej. Ostatnio amator Kaukazu. Zna języki polski, angielski, rosyjski i ukraiński. Redaktor e-mail p.charkiewicz {at} eastbook.eu tel. +48-510-666-006

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY