Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok

Azerbejdżan: Zwiedzaj Baku przez internet

W maju 2012 roku w Baku odbędzie się konkurs Eurowizji. Azerbejdżan prowadzi szeroko zakrojoną akcję promocyjną, która ma zachęcić do odwiedzenia kraju oraz stolicy. Jednym z wielu podjętych działań, jest otwarta strona baku3d.az.

Święta w Baku, autor: Seferçik, źródło: flickr.com

Choć nie do końca w formacie 3D, w serwisie można obejrzeć panoramiczne zdjęcia stolicy Azerbejdżanu. Daje to przedsmak tego, co turysta będzie mógł zobaczyć na miejscu, na przykład podczas cieszącego się ogromną oglądalnością konkursu Eurowizja 2012. W serwisie baku3d na mapie zaznaczonych jest jak na razie 58 obiektów – głównie restauracje i hotele. Zdjęcia można oglądać w trybie dzienny i w trybie nocnym. Strona jest w języku rosyjskim jednak trwają prace nad wersją azerbejdżańską i angielską.

Na stronie istnieje możliwość proponowania dodania własnych typów miejsc, które będę pokazywane na stronie. Na razie serwis wygląda skromnie, jednak z czasem, miejmy nadzieję będzie się rozrastał. Inicjatywa godna odnotowania, choć jak informowaliśmy wcześniej, nie wszystkie działania promocyjne przed Eurowizją 2012 roku zyskują zwolenników.

Źródła: baku3d.az, spiegel.de, eurovision.tv

Facebook Comments
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY