Używamy ciasteczek do poprawnego wyświetlania tej strony. Jeśli nie wyrażasz zgody, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok
Paweł Charkiewicz

Armenia: Amerykański ambasador – o współpracy i wyborach

15 lutego br. w Erywaniu odbyła się konferencja prasowa ambasadora USA w Armenii Johna Hefferna. Poruszono na niej kwestie współpracy armeńsko-amerykańskie, nawiązano także do zeszłotygodniowych wyborów do armeńskich władz lokalnych.

Ambasada USA w Erywaniu, źródło: armenia.usembassy.gov

Ambasada USA w Erywaniu, źródło: armenia.usembassy.gov

Amerykański dyplomata relacjonował rozwój współpracy gospodarczej na linii Armenia –Stany Zjednoczone, budowanej w oparciu o program USAID. W ramach tego programu korporacja Pragma i armeńskie Ministerstwo Gospodarki realizują projekt,  który ma na celu stworzenie w Armenii warunków umożliwiających rozwój małych u średnich przedsiębiorstw, jak również wytworzenie konkurencyjności na miejscowym rynku. Wszystko to ma się stać dzięki wspieraniu działań innowacyjnych oraz pobudzeniu potencjału siły roboczej.

– Armenia i Stany Zjednoczone mają ogromny potencjał dla pogłębienia więzi handlowych. Mam nadzieję, że ten projekt będzie sprzyjać dalszemu rozwojowi stosunków dwustronnychpowiedział szef amerykańskiej misji dyplomatycznej w Armenii.

Zapytany o swoje obserwacje wyborów samorządowych, odbywających się w Armenii pod koniec zeszłego tygodnia (12.02.2012), Heffen zadeklarował:  – W Hrazdan rozmawiałem z obiema stronami, przedstawicielami Centralnej Komisji Wyborczej i obserwatorami. Miło mi było zobaczyć, że lokale wyborcze były w porządku. Obie strony także potwierdziły, że wybory były przeprowadzone w sposób uczciwy.

Dyplomata zaakcentował jednak, że niepokojące ze strony armeńskich władz było niewpuszczenie do lokali wyborczych amerykańskich obserwatorów. Podkreślił, że dołoży starań, aby międzynarodowi obserwatorzy mogli uczestniczyć w nadzorze procesu wyborczego podczas wyborów parlamentarnych w maju 2012 oraz prezydenckich 2013.

Źródła: a1plus.am, PanArmenian.net, USAID, Eastbook.eu.

 

Facebook Comments

Rodowity Podlasiak z dziada, Poleszuk z pradziada. Z wykształcenia politolog(AP) i europeista(UW). Obecnie kończy edukacje w Studium Europy Wschodniej UW. Samozwańczy spec od Ukrainy i mniejszości narodowych w Polsce. Notoryczny eksplorator Krymu. Miłośnik Azji Centralnej. Ostatnio amator Kaukazu. Zna języki polski, angielski, rosyjski i ukraiński. Redaktor e-mail p.charkiewicz {at} eastbook.eu tel. +48-510-666-006

ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY